Remont porodówki będzie kontynuowany

W leszczyńskim szpitalu, zakończył się pierwszy etap modernizacji bloku porodowego. Długo wyczekiwany remont kosztował do tej pory 700 tys. zł. Sfinansowany został w większości ze środków leszczyńskiego samorządu, który przekazał kwotę 500 tysięcy. Pozostałą część sfinansowały władze powiatu oraz okoliczne samorządy.

Właśnie dziś zorganizowano pokaz dla samorządowców i dziennikarzy, którym zaprezentowano efekt dotychczas przeprowadzonych prac.

Do tej pory porody odbywały się na jednej dużej sali porodowej. Brakowało na niej intymności, a rodzące kobiety dzieliły tylko parawany. Po zakończeniu remontu wszystkie porody będą się odbywać w indywidualnych salach. Zaprezentowane dziś sale, będą czynne dopiero po zakończeniu przebudowy bloku.
Na modernizację czeka również korytarz i sala do cesarskich cięć. Obszar nadzoru przed i poporodowego zostanie wydzielony z części bloku.

Kolejny etap pochłonie blisko 1.800.000 zł i zostanie sfinansowany z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Zakończenie przebudowy i modernizacji bloku przewidziane jest na połowę przyszłego roku. (es)

Na zdjęciach wyremontowany fragment bloku oraz – w kolorze zielonym – stara część, która czeka na modernizację.

Fot. © Sławek Skrobała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*