62 Rasteder Musiktage

W dniach 30 czerwca – 2 lipca 2017 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” oraz Mażoretki Twins z Włoszakowic uczestniczyły w 62 Rasteder Musiktage w Rastede w Niemczech, największym festiwalu orkiestr paradnych w Europie, będącym jednocześnie otwartymi Mistrzostwami Europy zespołów marszowych.

Podczas tego wydarzenia orkiestra zaprezentowała się w trzech konkurencjach – koncercie scenicznym, przemarszu oraz tzw. kategorii Show. W koncercie scenicznym orkiestra pod batutą Lidii Misiornej zagrała dwa utwory – Warszawiankę Karola Kurpińskiego (wersję defiladową) oraz motyw filmowy Moment for Morricone, w przemarszu już wraz z Mażoretkami marsze „Wakacje” i „East Side”, a w kategorii Show wystąpiła ze specjalnie przygotowanym przedstawieniem muzyczno – tanecznym (musztrze paradnej), do którego choreografię przygotowały Karolina Prałat i Małgorzata Kujawa.

Choć cały festiwal był dla zespołu ogromnym wyzwaniem i wróciliśmy zmęczeni, to jesteśmy ogromnie szczęśliwi, bowiem to co jeszcze pół roku temu było dla nas niemożliwe do zrobienia – bo przecież orkiestra istnieje dopiero pięć lat, a mażoretki niecałe 2 lata, stało się wykonalne, a fakt że przywieźliśmy do Polski brązowy i srebrny medal odpowiednio za koncert sceniczny i przemarsz mówi sam za siebie. Ponadto co chyba cieszy najbardziej uzyskaliśmy wyróżnienie za występ w najbardziej widowiskowej konkurencji – kategorii „Show”, z zaznaczeniem od międzynarodowego Jury (Niemcy, Holandia, Belgia, Tajlandia, Polska), że to co zaprezentowaliśmy, to biorąc pod uwagę bardzo krótki okres naszej działalności powinniśmy traktować jako „mistrzostwo świata”.

Nadmienić należy, że w Mistrzostwach Europy udział wzięły 54 europejskie zespoły marszowe, głównie z Niemiec i Holandii, ponad 2 500 muzyków i sam udział w tej imprezie naszej „młodziutkiej ekipy” wśród tak zacnego grona najlepszych orkiestr paradnych w Europie był dla nas wielkim wyróżnieniem. Rafał Jagodzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*