8-latkowie zadzwonili na policję

706
Fot. arch

Do niecodziennego zdarzenia doszło w parku przy ul. Strzeleckiej. Podczas zbierania kasztanów 8-letni chłopcy zauważyli leżącego na ławce mężczyznę. Ocenili sytuację i nie zastanawiając się długo zadzwonili na policję, mimo że w parku znajdowały się też inne osoby. Franciszek Sobociński i Dawid Nowak, bo o nich mowa, są uczniami III klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji odebrał telefon od 8-letniego chłopca. Przedstawił się i powiedział, że w parku wspólnie z kolegą znaleźli mężczyznę, „który jest zatruty i się nie rusza” – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji.

Franek najpierw zadzwonił do swojej mamy z tą informacją, a następnie pod numer 997 i zawiadomił policję. Dyżurny wysłał patrol składający się z policjantki i strażnika miejskiego.

Komunikat usłyszał również będący w pobliżu dzielnicowy, który podjechał do parku, aby udzielić pomocy. Na jednej z ławek zauważyli leżącego mężczyznę, który się nie ruszał. Okazało się, że był pod działaniem alkoholu i spał. Na szczęście, nie znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu i zdrowiu – wyjaśnia asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji.

Mimo wszystko chłopcy wykazali się sporą odwagą oraz wzorową postawą, dzwoniąc na policję. Wszyscy z ich otoczenia są z nich dumni, a najbardziej rodzice. nat

<h3 style=”text-align: center;”>Cały artykuł w 40. numerze Panoramy Leszczyńskiej.</h3>

<h3 style=”text-align: center;”>Zapraszamy do zakupu e-wydania:</h3>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*