Stainer Polonia lepsza od Pogoni Śmigiel (GALERIA)

Ostatni sparing przed startem rundy wiosennej w IV lidze rozegrali piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno, którzy na płycie stadionu im. Alfreda Smoczyka podejmowali Pogoń...

Niewdzięczny temat pomnika wdzięczności

Wraca temat tzw. pomnika wdzięczności żołnierzy Armii Czerwonej w Lesznie. Wojewoda wielkopolski żąda usunięcia pomnika, co wynika z ustawy dekomunizacyjnej. Radni z komisji edukacji, kultury i sportu są „za”. Teraz musi się wypowiedzieć cała rada.

KRYMINALNE

Lekcje o cyberprzemocy mają skończyć z falą hejtu

Spotkania w szkołach poświęcone cyberprzemocy i hejtowi zaproponowali włodarze Leszna po zabójstwie Pawła Adamowicza w Gdańsku. Pomysł wywołał skrajne emocje: od pochwał po wątpliwości, czy politycy powinni prowadzić podobne zajęcia z młodzieżą.

REPORTAŻE

Czy jest szansa, by obejrzeć miasto z innej perspektywy?

Kilka góruje nad miastem, ale gdyby zliczyć wszystkie leszczyńskie wieże, również te o skromniejszych wysokościach, będzie ich znacznie więcej. Żadna nie jest jednak na co dzień udostępniana...

Zakonnik z Lubinia na walizkach

We wrześniu ubiegłego roku ojciec Maksymilian Nawara – dotychczasowy podprzeor klasztoru benedyktynów w Lubiniu, jako pierwszy Polak został wybrany na funkcje opata prezesa międzynarodowej Kongregacji Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Pływalnia Akwawit: bród, smród i zimna woda

Speckomisja ds. zbadania przyczyn zamknięcia pływalni Akwawit przygotowała raport.

Największe grzechy naszych kierowców

To, co czasami dzieje się na leszczyńskich drogach może przyprawić o ból głowy. Niestety, wielu kierowców jeździ za szybko, lekceważy znaki i wyprzedza na trzeciego. Zapytaliśmy doświadczonych instruktorów jazdy o największe grzechy leszczyńskich kierowców.

FELIETON

WYWIAD

EDUKACJA

NASZE PRZEDSZKOLE

AKTYWNY SENIOR

ŚWIĄTECZNA PANORAMA

X