Formalność dla Tęczy?

Koszykarki Tęczy staną w niedzielę przed dużą szansą na polepszenie swojego bilansu. W Trapezie podejmą młodziutki zespół ENEI AZS AJP III Gorzów. W Gorzowie dba...
video

Rok dłużej na realizacje obietnic

Rozmowa z radnymi Leszna: Hanną Kotomską PL 18 i Barbarą Mroczkowską PO.

KRYMINALNE

Za komórkę w ręce dostaniesz mandat

Rosnąca liczba kilometrów dróg rowerowych i pieszo-rowerowych sprawia, że coraz więcej osób korzysta z jednośladów. Jeżdżą rowerami rekreacyjnie, ale traktują je też jako środek lokomocji, by dotrzeć do pracy czy szkoły.

REPORTAŻE

Niepełnosprawny Bartek dostanie windę

Trzeba spełnić trzy warunki, aby w domu matki, samotnie wychowującej dzieci, móc wybudować windę. Po pierwsze musi być pacjent, który tej windy potrzebuje. Po drugie grupa wsparcia, minimum sto osób, a po trzecie oszołom, który to wszystko zepnie – śmieje się Tomasz Walenczak, główny organizator i inicjator akcji „Winda dla Bartka”.

Palenie to zgubny nałóg. Jak z nim zerwać?

15 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Dzień ten ma ponad czterdziestoletnią tradycję. Narodził się w USA w 1974 roku, kiedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia...

Pomnik z dofinansowaniem MON?

Aż 630 tys. potrzeba na budowę pomnika Armii Krajowej wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Z inicjatywą uczczenia pamięci żołnierzy wystąpił leszczyński oddział Światowego Związku Żołnierzy AK. Monument stanie w parku między ul. Mickiewicza i aleją Słowackiego, obok PWSZ.

Spór o miedzę. Ktoś przestawił słupek

Konflikty dotyczące granic nieruchomości to nie rzadkość na polskiej wsi. Spory pojawiają się wtedy, gdy granica nieruchomości zostanie w jakiś sposób zatarta, np. przez usunięcie znaków granicznych.

FELIETON

WYWIAD

W teatrze spędził 45 lat

Mieszkańcy odczują zmianę

EDUKACJA

NASZE PRZEDSZKOLE

AKTYWNY SENIOR

Humor

Horoskop

Humor

MOTORYZACYJNA PANORAMA

X