Nie ma absolutorium dla burmistrza

fot.facebook.com/grzegorzjozefkubik/

Rada miejska nie przyjęła uchwały absolutoryjnej dla burmistrza Grzegorza Kubika. Ten zarzuca opozycji, że głosowanie zostało upolitycznione przez nadchodzącą kampanię wyborczą.

Pomimo zgody ze strony Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej (z większością opozycyjną), Rada Miejska Gminy Rawicz nie przyjęła uchwały absolutoryjnej dla burmistrza z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

Większość opozycji nie poparła uchwały, bo jak twierdzi, „czuje się mocno zawiedziona” działaniami burmistrza. Jednym z głównych zarzutów była zmniejszona subwencja na uczniów z Sierakowa.

Dla nas są to po prostu utracone pieniądze i jest to olbrzymi minus dla obecnych władz miasta, który swoje konsekwencje ma też w bieżącym roku – argumentował Marek Heinze z Samorządnych PRA.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 26 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: la

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*