Adam Michnik w Lesznie

153

Zanim Adam Michnik, znany publicysta, historyk i naczelny Gazety Wyborczej pojawił się na horyzoncie, przy ulicy Krótkiej, z transparentem „3 x nie dla Michnika”, protestowali sympatycy leszczyńskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej.

Zebraliśmy się tutaj aby zaprotestować przeciwko rzeczom, które wypisuje w Gazecie Wyborczej Adam Michnik. Sprzeciwiamy się zapraszaniu Adama Michnika do Leszna. Uważamy, że promowanie liberalnych i lewackich ideologii jest wbrew naszemu narodowemu interesowi. Jako polscy patrioci mówimy temu stanowcze nie – krzyczał przez megafon Michał Świętek, działacz leszczyńskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, licealista.

Nie zabrakło też haseł: „Kłamstwa Michnika wrzuć do śmietnika”, „Nie czerwona, nie laicka, tylko Polska katolicka” czy „Ave, ave Christus Rex”.

Spotkanie z Michnikiem przyciągnęło tłumy, a sala wynajęta przez leszczyńskie koło Komitetu Obrony Demokracji dosłownie pękała w szwach. Zanim rozpoczęła się oficjalna dyskusja uczczono minutą ciszy pamięć Piotra Szczęsnego, Szarego Człowieka, który dokonał samospalenia na Placu Defilad w Warszawie.

Pragnę wyrazić nadzieję płynącą wprost z naszych poruszonych serc, że forma protestu którą wybrał on, szary obywatel, będzie zapamiętana, zrozumiana i stanie się kamieniem położonym pod fundament odrodzenia się Polski jako kraju praworządnego – mówiła Adriana Machowiak z leszczyńskiego koła Komitetu Obrony Demokracji.

Dwugodzinne spotkanie z Michnikiem miało dotyczyć przede wszystkim przyszłości mediów w Polsce, ale poruszono szeroki wachlarz tematów od „pisizmu” poprzez hejt, rosyjskie trollowanie, postawę prezydenta Dudy, kraj w kontekście Europy, na katolicyzmie kończąc. Spotkanie prowadził Marcin Wesołek, naczelny poznańskiego oddziału GW. kab/fot.kab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*