Agresor z porsche stanie przed sądem

35-letni Michał M. został aresztowany na początku sierpnia. W sądzie nie wykazywał skruchy, a miał już sporo na sumieniu. Fot. Michał Wiśniewski
35-letni Michał M. został aresztowany na początku sierpnia. W sądzie nie wykazywał skruchy, a miał już sporo na sumieniu. Fot. Michał Wiśniewski

Kierowca porsche, który w lipcu zaatakował na pasach kobietę w centrum Leszna, został formalnie oskarżony przez leszczyńską prokuraturę. Proces Michała N. nie ruszy jednak w Lesznie, ale w Środzie Wielkopolskiej, gdzie wcześniej dopuścił się on poważniejszego przestępstwa – wyłudzenia.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego, 35-letni Michał N. został zatrzymany przez policję po tym, jak w lipcu na przejściu dla pieszych uderzył w twarz kobietę, a następnie usiłował potrącić ją samochodem. Po zdarzeniu uciekł, ale policja złapała go w jednym w hoteli pod Andrychowem.

Nie był niewiniątkiem

Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej poszukiwany do innej sprawy. W Środzie Wielkopolskiej prowadzone było śledztwo w sprawie usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Chodziło o sporą kwotę, blisko sto tysięcy złotych. Michałowi N. postawiono w tej sprawie zarzut, ale nie udało się go wcześniej zatrzymać. Unikał organów ścigania, nie stawiał się na wezwania prokuratorów, więc wszczęto poszukiwania.

Swoim zachowaniem i atakiem na kobietę w samym centrum Leszna w zasadzie sam ,,wystawił się’’ policji. Śledczy mieli świadków, a całe zajście nagrała miejska kamera. Widać na nim dokładnie sprawcę, ale także cały przebieg zajścia i moment, w którym kierowca czarnym porsche panamera odjeżdża z miejsca zdarzenia. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zakończyła już śledztwo i wysłała do sądu akt oskarżenia.

35-letni Michał N. będzie teraz sądzony za naruszenie nietykalności mieszkanki Leszna i wyłudzenie pieniędzy w Środzie Wielkopolskiej.

– Proces będzie się toczył właśnie w miejscu, gdzie dokonał on pierwszego z przestępstw, a więc przed sądem w Środzie Wielkopolskiej. Tamtejsza prokuratura postawiła mu zarzut – mówi Przemysław Grześkowiak, szef Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

Seria zarzutów i groźba 5 lat więzienia

Leszczyński wybryk zakończył się dla 35-latka całą serią zarzutów.

– To nie tylko naruszenie nietykalności zaatakowanej kobiety, ale także chuligańskie zachowanie polegające na znieważeniu i zmuszaniu do określonego zachowania. Zagrożenie karą jest w tym przypadku podniesione w związku z tym, że oskarżony w naszej opinii zachował się rażąco lekceważąco w stosunek do prawa – dodaje prokurator Grześkowiak.

Kobieta została zaatakowana i pobita przez agresywnego 35-latka na oczach świadków w centrum Leszna. Fot. Michał Wiśniewski
Kobieta została zaatakowana i pobita przez agresywnego 35-latka na oczach świadków w centrum Leszna. Fot. Michał Wiśniewski

Za zarzucane czyny 35-latkowi grozić może teraz nawet do pięciu lat więzienia. Michał N. od momentu zatrzymania przez leszczyńskich policjantów na terenie Andrychowa pod koniec lipca wciąż przebywa w areszcie tymczasowym. Pobyt ten niedawno przedłużył Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej o kolejne trzy miesiące.

Michał Wiśniewski