Akcja krwiodawstwa dla Stasia, ucznia ZSE-T

We wtorek, 5 listopada krew dla Stasia oddało 45 osób. Fot. Anna Maćkowiak
We wtorek, 5 listopada krew dla Stasia oddało 45 osób. Fot. Anna Maćkowiak

W Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie przeprowadzono akcję honorowego krwiodawstwa. Zbierano krew dla Stasia, ucznia III klasy leszczyńskiej „kolejówki”, który zmaga się z chorobą nowotworową.

Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania organizatorów. Poinformowali o tym na kilka dni przed planowaną zbiórką na facebookowym profilu szkoły.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni za odzew i wszystkie udostępnienia. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, przez co nie wszystkie osoby będą mogły oddać krew tego dnia (5 listopada) w ZSET w Lesznie. Jeśli bardzo chcesz pomóc Stasiowi, możesz udać się do dowolnego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa – podkreślono w komunikacie.

Krwiodawcy ustawiali się w kolejce, by wziąć udział w akcji. Fot. Anna Maćkowiak
Krwiodawcy ustawiali się w kolejce, by wziąć udział w akcji. Fot. Anna Maćkowiak

Aby oddać krew ze wskazaniem, należy podać dane Stasia podczas rejestracji. Dane te można znaleźć na facebookowym profilu szkoły (@zset.lsz).

– Ostatecznie krew oddało 45 osób. Chętnych było więcej. Łącznie zebrano ponad 20 litrów – podsumowuje Wojciech Białasik, kierownik kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie.

Krew na rzecz chorego na nowotwór Stasia zbierano również w ubiegłym tygodniu podczas akcji w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie.

Anna Maćkowiak