Aktywna wieś wielkopolska

Fot. umww.pl

W październiku w Lwówku odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie pn. „Aktywna Wieś Wielkopolska”. Spotkanie pn. „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi” było podsumowaniem dotychczasowej działalności mieszkańców sołectw, które aktywnie uczestniczą w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

Celem konkursu była ocena aktywności grup odnowy wsi, które działają w tym programie oraz wskazanie i nagrodzenie aktywnych sołectw. Powołana przez zarząd kapituła dokonała analizy dokumentów związanych z realizacją programu.

Brane pod uwagę było przede wszystkim roczne sprawozdanie z działalności grup odnowy wsi oraz dokumenty dotyczące konkursów dotacyjnych, organizowanych w ramach programu.

Przy ocenie wzięto też pod uwagę m.in.: liczbę przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwach, również tych, realizowanych bez wsparcia finansowego z programu, udział sołectw w konkursach dotacyjnych, stopień sformalizowania grupy oraz planowanie rozwoju w sołectwie.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, na podstawie opinii kapituły, wskazał 33 sołectwa – laureatów konkursu oraz 29 sołectw wyróżnionych, które w sposób szczególny wykazały się aktywnością w działaniach na rzecz odnowy i rozwoju wsi. NAT

W gronie laureatów, którzy otrzymali tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska”, nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł oraz pamiątkowe dyplomy znalazły się następujące sołectwa z naszego regionu:

Żylice (gmina Rawicz)
Domachowo (gmina Krobia)
Stare Oborzyska (gmina Kościan)
Kromolice (gmina Pogorzela)

W ramach konkursu wyróżniono także sołectwa:
Wyciążkowo (gmina Lipno)
Białykał (gmina Pakosław).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*