Aktywne Mamy uaktywniły się tuż przed wakacjami, zapraszają na spotkania

608
Fot . kab

Izabela Sobolewska, założycielka grupy Aktywne Mamy Leszno, przeczytała w maju artykuł o aktywnych matkach z Poznania. Pomyślała, że warto byłoby stworzyć podobną grupę w Lesznie.

Tym bardziej, że matek przybywa – uśmiecha się Izabela Sobolewska, administratorka grupy.
Postanowiła zacząć od założenia profilu na Facebooku. W ciągu zaledwie trzech godzin zgłosiło się ponad trzysta kobiet i z każdym dniem grupa rosła w siłę.

W pewnym momencie zrobiło się nas ponad tysiąc, ale uznałam, że to zbyt liczna grupa. Większość mam w ogóle się nie udzielała, dlatego systematycznie zaczęłam zmniejszać grupę, bo zależy mi na dziewczynach aktywnych. Dziś jest nas około ośmiuset – mówi Izabela Sobolewska.

W internecie dziewczyny wymieniają się doświadczeniami, wspierają. Wystarczy, że jedna zapyta o samopoczucie dziecka po szczepione, a już dostaje mnóstwo informacji zwrotnych. Ciekawe miejsca dla dzieci w Lesznie i okolicach? Proszę bardzo! Pomysły sypią się jak z rękawa. Dobre przedszkole, gdzie wykupić ubezpieczenie, co zabrać na porodówkę…Pytań i wątpliwości jest naprawdę mnóstwo.

Ciekawym rozwiązaniem, jakie wprowadziła pani Izabela, jest „aktywny temat” do którego panie wzajemnie się nominują. Tematy przynosi samo życie. W ostatnich dniach wspólnie zastanawiały się rolą nowinek technologicznych w wychowaniu dzieci.

Mój 4 latek ma gra na konsoli godzinę dziennie, dodatkowo czasem puszczamy na youtube piosenki dla dzieci. Smartfony, tablety, komputery, konsole. Czy naprawdę są tak bardzo potrzebne i czy uważacie ze dzieciaki powinny mieć do nich dostęp? – zastanawiała się jedna z mam. kab

Cały artykuł w 37. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*