Alarm bombowy w Sądzie Rejonowym – ewakuowano kilkadziesiąt osób!

Kilka godzin temu miała miejsce ewakuacja łącznie ok. sześćdziesięciu osób znajdujących się w Sądzie Rejonowym przy ul. Dąbrowskiego w Lesznie. Wszystko za sprawą alarmu bombowego.

Policjanci z psem do wyszukiwania ładunków wybuchowych, grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz strażacy zabezpieczający teren nie znaleźli niebezpiecznego ładunku – relacjonuje Monika Żymełka, oficer prasowa KMP w Lesznie.

Akcja zakończyła się po niespełna dwóch godzinach od otrzymania komunikatu ostrzegawczego.

Przypomnijmy, że w ciągu tygodnia było to czwarte tego typu zgłoszenie w Lesznie. Wcześniej ostrzeżenia o możliwości znajdowania się materiału wybuchowego oraz późniejsza ewakuacja miały miejsce w leszczyńskich marketach tj. Tesco, Kaufland, stacji paliw Shell oraz kościańskim Kauflandzie.

Zgłoszenia o zagrożeniu bombowym przychodzą zarówno na komendę, jak i do innych instytucji drogą mailową. Podobne alarmy ogłaszane są na terenie całej Wielkopolski. W żadnym przypadku nie znaleziono ładunku wybuchowego. Cały czas ustalani są autorzy komunikatów. Nieuzasadnione wywołanie alarmu bombowego jest przestępstwem, za które grozi do 8 lat więzienia – dodaje Monika Żymełka.
Natalia Kurpisz

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*