Aleksander Doba w kościańskim liceum

Gość z pasją opowiadał o swoich wyprawach. Fot. Bogdan Ludowicz
Gość z pasją opowiadał o swoich wyprawach. Fot. Bogdan Ludowicz

Aleksander Doba był gościem w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie. Spotkanie z podróżnikiem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli ,,Kolberga”.

Znany podróżnik Aleksander Doba odwiedził Kościan. Gościł w liceum ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga, a spotkanie ze sławnym gościem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Aula liceum wypełniona była po brzegi, uczniowie siedzieli nawet na scenie oraz na korytarzu. Aleksandra Dobę witali owacjami na stojąco.

Podczas spotkania w liceum Aleksander Doba z pasją opowiadał o swoich kajakowych wyprawach.

– Uprawiałem kajakarstwo górskie, pływałem na fiordach – wymieniał podróżnik. Zdradził też, że poza kajakarstwem jego pasją jest także latanie. Mało kto wie, że jest on również pilotem szybowcowym.

Aleksander Doba to jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Pochodzi ze Swarzędza. Jako pierwszy człowiek w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, z kontynentu na kontynent. Jako pierwszy opłynął też całe polskie wybrzeże i przepłynął nasz kraj po przekątnej, z Przemyśla do Świnoujścia. Ma na koncie tytuł Podróżnika Roku 2015 przyznawanego przez magazyn National Geographic.

Podczas spotkania w liceum czytane były także fragmenty jego książki, zatytułowanej ,,Na ocenie nie ma ciszy”.

Anna Szklarska-Meller