Animex skoncentrowany na Rawiczu

238

Miasto jest coraz bliżej pozyskania inwestora. Firma Animex podaje, że strefa inwestora w Sierakowie jest jedyną braną pod uwagę lokalizacją dla wielkiego zakładu przetwórstwa mięsnego.

O planach firmy Animex względem Rawicza i protestach niektórych środowisk pisaliśmy kilka miesięcy temu. Domyślnie w rejonie Sierakowa ma powstać obiekt zajmujący łączną powierzchnię 40 ha, z czego 25% mają stanowić zabudowania – poza halami produkcyjnymi, także budynki administracyjne oraz oczyszczalnie biologiczne. W zakładzie docelowo ma znaleźć zatrudnienie nawet 3 000 osób.

Najbliżej potencjalnego wyboru znajduje się Rawicz, ale jest to jedna z alternatywnych lokalizacji – mówił w grudniu rzecznik Animexu Andrzej Pawelczak.

Czas zweryfikował te zapewniania. Na placu boju, pozostał już tylko Rawicz. Animex brał też pod uwagę Wągrowiec, ale wycofał się z tej propozycji po protestach mieszkańców i lokalnych radnych.

Niestety, nie widzimy możliwości kontynuowania rozmów o tak poważnej inwestycji w sytuacji braku zaangażowania i wsparcia ze strony tak ważnego partnera i sąsiada, jakim dla tej lokalizacji jest miasto Wągrowiec – brzmiało oświadczenie reprezentantów firmy. la

Cały artykuł w 35. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*