Animex zrezygnował

Kilka tygodni temu rzecznik firmy Andrzej Pawelczak przyjechał do Rawicza, aby uspokoić mieszkańców. Teraz wiadomo, że zakładu nie będzie Fot. la

Nie będzie największego zakładu mięsnego w Europie w okolicy Rawicza. Animex zrezygnował ze swoich planów inwestycyjnych.

O decyzji firmy w piątek poinformował burmistrz Grzegorz Kubik. Spółka swoją decyzję uzasadnia „trudną sytuacją w branży mięsa wieprzowego, spowodowaną dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń w Polsce”.

Tę decyzję przyjmuję ze zrozumieniem. Jest to decyzja biznesowa, którą należy uszanować – twierdzi burmistrz.

Włodarz odniósł się także do emocji, jakie towarzyszyły inwestycji. Od samego początku przeciwko zakładom protestowała część mieszkańców Rawicza, którzy obawiali się negatywnego wpływu na środowisko budowy największego i najnowocześniejszego zakładu mięsnego w okolicy miasta.

Na początku nigdy nie można odrzucać inwestora. Przedwczesne dyskusje i emocje nie pomagają żadnej sprawie. Wydawanie wyroków bez podstawowych dokumentów środowiskowych i szczegółowych opracowań z pewnością przeszkadza inwestowaniu – mówi Grzegorz Kubik.
Zaznacza, że gmina robi wszystko, by przyszłość przyniosła kolejne propozycje inwestowania na terenie Rawicza. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*