Apel o remont drogi do Góry

W samym Lesznie droga wojewódzka na 323 została w ostatnich latach wyremontowana.

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak wystosował apel do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu o remont drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Leszno – Góra.

– Obecnie podróż z Leszna w kierunku Góry jest bardzo niebezpieczna, gdyż droga ta jest nie tylko wąska i bez pobocza, ale jeszcze w złym stanie technicznym. Liczne ubytki, deformacje nawierzchni i „łaty” narażają użytkowników tej drogi na niebezpieczeństwo, a ich pojazdy na uszkodzenie – napisał w liście do służb drogowych obu województw Łukasz Borowiak. – Dlatego zwracam się z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do wyremontowania odcinka drogi wojewódzkiej nr 323 znajdującego się między Lesznem a Górą.

Szef leszczyńskiego samorządu podkreśla jednocześnie, że miasto prowadzi prace na kolejnym odcinku ulicy Lipowej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 323.

– Do tej pory udało nam się zmodernizować już kilka kilometrów tej drogi w granicach naszego miasta (ulice Górowska, 1 Maja, część ulicy Lipowej). Na tego typu zadania skutecznie zabiegamy o środki zewnętrzne, ale również planujemy tego typu inwestycje w budżecie Miasta Leszna i konsekwentnie dążymy do poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy użytkowników dróg – dodał prezydent Borowiak.

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz przyznaje, że inicjatywa prezydenta Borowiaka bardzo ją ucieszyła. Zaznacza, że dla niej to również priorytetowa sprawa. Już w grudniu 2018 roku zaróciła się z w sprawie pilnego remontu drogi 323 do marszałka województwa dolnośląskiego.

– Mam nadzieję, że teraz, gdy o remont drogi Leszno – Góra zabiegają dwa samorządy, nasz apel zostanie wysłuchany. Współpraca zawsze przynosi lepsze efekty – mówi I. Krzyszkiewicz.

Anna Machowska

Niestety, znaczny jej odcinek między Lesznem a Górą pozostawia wiele do życzenia. Podróż tą trasą jest niebezpieczna. Fot. Anna Machowska