Apel o zmianę ścieżki w parku

Rewitalizację parku Jonstona rozpoczęto 2014 roku. Przebudowana została fontanna z 1978 roku. Fot. Dariusz Staniszewski

Do urzędu miasta wpłynął wniosek dotyczący organizacji ruchu w parku Jonstona. Mieszkaniec Leszna zwraca uwagę, że dzielący plac zabaw trakt pieszo- rowerowy zagraża bezpieczeństwu bawiących się tam maluchów.

– Proszę o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona. Biegnąca tam ścieżka rowerowa „dzieli” park na dwie części, co stwarza duże zagrożenie dla najmłodszych mieszkańców Leszna – apeluje Włodzimierz Korza, autor wniosku złożonego w leszczyńskim magistracie.

Podkreślając, że wcześniej rozmawiał z mieszkańcami pobliskich osiedli i rodzicami maluchów bawiących się na placu zabaw. Wszyscy obawiają się o zdrowie swoich pociech.

– W parku Jonstona wytyczono trakt pieszo-rowerowy. Ścieżka rowerowa biegnie środkiem placu zabaw, a cykliści bardzo często nie zwracają uwagi na bawiące się w pobliżu dzieci – dodaje W. Korza.

– Szukamy najkorzystniejszego rozwiązania do nowego wytyczenia ścieżki rowerowej, biegnącej w parku Jonstona – tłumaczy Lucyny Gbiorczyk z urzędu miasta.

Jedną z możliwości jest usytuowanie ścieżki wzdłuż przebudowywanej „dwunastki”. To rozwiązanie wiąże się z wycinką drzew, dlatego magistrat podchodzi do niego sceptycznie.

– Nowe rozwiązanie trasy będzie wdrożone podczas modernizacji odcinka alei Jana Pawła II przy parku – dodaje L. Gbiorczyk.

Modernizację parku Jonstona rozpoczęto w 2014 r., gdy opracowano projekt rewitalizacji, utwardzono część ścieżek, zagospodarowano teren zielenią i wykonano system nawadniania. Park wzbogacono o nowe elementy: ogrodzony plac zabaw, altanę, ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Przebudowano fontannę z 1978 r., ważny punkt tej części miasta.

Dariusz Staniszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*