W aptece kupisz nie tylko test ciążowy

Joanna Przyłucka-Jurga: największą popularnością cieszą się testy ciążowe Fot. kab

„Sprawdź, czy możesz potrzebować antybiotyku. Infekcja bakteryjna czy wirusowa? Antybiotyk tak czy nie? Pięciominutowy szybki wynik” – czytamy na opakowaniu testu CRT (białka C-reaktywnego). To test dostępny w aptekach. Wynik odczytuje się z krwi. Jeśli stężenie CRT jest w normie możemy odetchnąć, podwyższone stężenie sugeruje możliwą infekcję wirusową.

Z kolei przy znacznie podwyższonym stężeniu zalecany jest kontakt z lekarzem, bo możliwa jest infekcja bakteryjna. To lekarz oceni stan zdrowia pacjenta oraz podejmie decyzję o ewentualnym wprowadzeniu antybiotykoterapii.

Przyznam, że miałam w sprzedaży ten test, ale nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Może dlatego, że jest dość skomplikowany jeśli chodzi o pobranie próbki? Testy apteczne z zasady powinny być bardzo proste w użyciu – mówi Joanna Przyłucka-Jurga, właścicielka apteki Sanitas w Lesznie.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Cały artykuł jest również dostępny w 12 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

[ult_dualbutton btn_hover_style=”Style 2″ btn_border_style=”solid” btn_color_border=”#eaeaea” btn_border_size=”1″ button1_text=”NEXTO” icon_link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2F29PKYcq|||” btn1_bghovercolor=”#dd6868″ button2_text=”EGAZETY” btn_icon_link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2F2a3mITH|||” btn2_bghovercolor=”#dd3333″ divider_text=”lub” divider_bg_color=”#dd3333″ title_font_size=”desktop:18px;” btn1_heading_style=”font-weight:bold;” btn2_heading_style=”font-weight:bold;”]

Autor artykułu: kab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*