Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

W tragicznym zderzeniu passata i busa w Łuszkowie zginęła 55-latka jadąca mercedesem. Fot. Bogdan Ludowicz
W tragicznym zderzeniu passata i busa w Łuszkowie zginęła 55-latka jadąca mercedesem. Fot. Bogdan Ludowicz

Sąd Rejonowy w Kościanie zdecydował o areszcie dla 30-latka z Mołdawii, który doprowadził do tragicznego wypadku w Łuszkowie 26 października. W zderzeniu dwóch aut zginęła wówczas 55-letnia kobieta. Sprawca zderzenia spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące czekając na proces. Zdaniem prokuratury umyślnie naruszył przepisy.

Do tragicznego wypadku doszło 26 października br. w miejscowości Łuszkowo. Kierujący mercedesem sprinterem 30-letni obywatel Mołdawii nie zastosował się do znaku „stop” i w konsekwencji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi passatowi, który prowadził 46-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. W busie jechało sześć osób.

W wyniku zderzenia 55-letnia obywatelka Mołdawii jadąca autem poniosła śmiertelne obrażenia. Pozostałe osoby z busa oraz kierowca passata zostali przetransportowani do szpitali w Śremie, Kościanie oraz Lesznie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzili kościańscy kryminalni. Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 30-latka.

Mężczyzna odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Michał Wiśniewski