Aro – nowy pies w policji

Przewodnik oraz pies są gotowi do poszukiwania zaginionych osób Fot. KPP Rawicz

Szeregi rawickiej policji zasilił nowy pies służbowy. Aro to 1,5- roczny owczarek belgijski. Głównym zadaniem czworonoga będzie tropienie i szukanie zaginionych osób.

Aro od kilku dni pełni służbę w rawickiej jednostce, jest psem tropiącym przygotowanym do działania bez kagańca. Jego głównym zadaniem będzie tropienie śladów ludzkich oraz poszukiwanie osób zaginionych na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Rawiczu.

Przewodnikiem psa jest sierż. Mateusz Kopeć. Policjant oraz jego pies, przez ostatnie pół roku przechodzili specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach – informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Podczas codziennych kilkugodzinnych szkoleń policjant zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt. W trakcie zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, przeszukiwania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich.

Aro jest już szóstym psem w Wielkopolsce, który został wyszkolony w tej specjalności. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*