Astaldi schodzi z budowy

Realizacja inwestycji znacząco się wydłuży Fot. LS

Potwierdziły się plotki o rezygnacji włoskiego konsorcjum z modernizacji trasy kolejowej E59 na odcinku Rawicz – Leszno. Decyzja wykonawcy oznacza, że realizacja inwestycji znacząco się wydłuży.

Pierwsze informacje w sprawie pojawiły się w poniedziałek. Wtedy zareagowało PKP PLK, czyli główny inwestor.
– W związku z wszczęciem postępowania z wniosku Astaldi S.p.A z siedzibą w Rzymie, zmierzającym do ochrony przed wierzycielami w oparciu o włoskie prawo upadłościowe/układowe, PKP Polskie Linie Kolejowe SA intensywnie i szczegółowo analizują sytuację Astaldi S.p.A na polskich inwestycjach kolejowych. Dotyczy to kontraktów na linii Lublin – Warszawa i Poznań – Wrocław – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Zapewnił też, że w reprezentowanym przez niego przedsiębiorstwie działa specjalny zespół, który zajmuje się szczegółowo obecną sytuacją, zwłaszcza podwykonawców firmy Astaldi na obu kontraktach. Zapewniał, że spółka zrobi wszystko, by zabezpieczyć ich interesy. O kolejnych krokach ma informować wkrótce.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 40 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: la

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*