Awans Kubery, Trofimowa i Szlauderbacha

We wtorek na dwóch torach: w Lublinie oraz Rybniku odbyły się półfinały Brązowego Kasku na żużlu. Awans do finałowej rozgrywki uzyskali: Dominik Kubera, Wiktor Trofimow oraz Szymon Szlauderbach.

W Rybniku z kompletem punktów, zgodnie zresztą z planem wygrał Dominik Kubera, który nie znalazł pogromcy. Blisko awansu był też młodziutki Kacper Pludra. Gdyby nie pech znalazłby się z całą pewnością w ósemce. Ostatecznie walczył o pozycję rezerwowego z Jakubem Miśkowiakiem, przegrywając tę rywalizację i zajmując z dorobkiem 7 punktów (u,2,3,w,2) dziesiąte miejsce. Dodajmy, że w tych zawodach kontuzji (nie z własnej winy) doznał Rafał Karczmarz z Cash Broker Stali Gorzów, który złamał obojczyk.

W równolegle rozgrywanym półfinale w Lublinie z kompletem 15 punktów triumfował z kolei Wiktor Lampart, reprezentujący miejscowy Speed Car Motor Lublin. Tuż za nim uplasował się jednak Wiktor Trofimow z FOGO Unii Leszno, zdobywając 13 ,,oczek” (3,3,2,3,2). Awans uzyskał też piąty Szymon Szlauderbach – 10 punktów (t,1,3,3,3). Bez punktów rywalizację na torze w Lublinie zakończył Tymoteusz Picz. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*