Awans Smektały

Bartosz Smektała poszedł w ślady Dominika Kubery i również wywalczył awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu.

Awans rodził się jednak w bólach. ,,Smyk” jeździł w Eskilstunie nieźle, ale w serii zasadniczej wygrał tylko jeden wyścig. Na domiar złego w ostatnim wyścigu przyjechał trzeci za plecami niemal bezbłędnego Lamberta oraz Soerensena. Polak musiał czekać na to co zrobią rywale.

Po 20 biegach pewni awansu byli Lambert – 14 oraz Kostygow i Berge po 13 punktów. Po 10 wywalczyli Smektała (2,2,3,2,1), Woentin, Czugunow oraz Jakobsen. Polak wygrał bieg dodatkowy o ostatnie czwarte premiowane awansem miejsce i znalazł się wśród najlepszych juniorów świata. (andre/fot.archiwum).