Awanse, nagrody i podziękowania

W poniedziałek 4 grudnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostki oraz wręczenie awansów na wyższe stanowiska i stopnie służbowe. Dla najlepszych strażaków były nagrody finansowe. Nie zabrakło też podziękowań dla samorządowców za ich zaangażowanie i wspieranie straży pożarnej w mijającym roku.

Wśród przekazanego sprzętu o łącznej wartości 100 tys. zł znalazły się m.in.  maska z systemem łączności bezprzewodowej oraz zbiornik do przepompowywania wody. Zakup sfinansowano ze środków Urzędu Miasta Leszna oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wśród samorządowców którym strażacy dziękowali za współpracę w mijającym roku znaleźli się m.in. Łukasz Borowiak, prezydent Leszna oraz Jarosław Wawrzyniak, starosta powiatu leszczyńskiego.   St. bryg. Maciej Zdęga, komendant miejski PSP w Lesznie szczególne podziękowania skierował pod adresem Jolanty Ratajczak, prezes WFOŚiGW w Poznaniu.

– Komenda w Lesznie to jedna z lepszych, o ile nie najlepsza w Wielkopolsce. Świetnie wyszkolona i zawsze sprawna  – mówił bryg. Andrzej Bartkowiak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP. Kab/fot.kab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*