Bajka organizuje akcję pomocy dla 5-letniej Elenki

5-letnia Elenka Bordulak zmaga się z guzem mózgu. Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka. Fot. Licytacje dla Elenki:)!! - FB
5-letnia Elenka Bordulak zmaga się z guzem mózgu. Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka. Fot. Licytacje dla Elenki:)!! - FB

Przedszkole Bajka organizuje akcję pomocy dla niespełna pięcioletniej Elenki Bordulak. Dziewczynka, która uczęszcza do tej leszczyńskiej placówki, zmaga się z guzem mózgu.

Ta wiadomość spadła na nas nagle. Jednego dnia Elenka pięknie występowała z okazji Dnia Babci i Dziadka, a kolejnego usłyszeliśmy druzgocącą diagnozę – guz mózgu. Po wstępnych badaniach okazało się, że jest on nieoperacyjny – podkreślają na portalu pomagam.pl pracownicy przedszkola Bajka, którzy właśnie za jego pośrednictwem postanowili zorganizować zbiórkę funduszy na leczenie dziewczynki.

W międzyczasie dziewczynka zaraziła się ospą, co opóźniło czas diagnozy.

Jedyną szansą jest specjalistyczna diagnoza oraz szukanie alternatywnych metod leczenia, ewentualnych rozwiązań, które mogą poprawić stan zdrowia dziewczynki. To wszystko, niestety, bardzo dużo kosztuje. Niewykluczone, że leczenie i terapia będą odbywać się za granicą – czytamy w portalu pomagam.pl.

Przedszkolna społeczność ma nadzieję, że dziewczynka znów będzie mogła bawić się radośnie z rówieśnikami. Pozostałe przedszkolaki bardzo za nią tęsknią. Organizatorzy zbiórki liczą, że ich apel o pomoc zatoczy jak najszersze kręgi. Wpłat na rzecz dziewczynki można dokonywać na portalu – pomagam.pl pod hasłem: Pomoc dla Elenki. Celem jest 30 tys. zł. Na razie zebrano ponad 17 tys. zł.

Powstała również grupa na Facebooku – „Licytacje dla Elenki:)!!”. Za jej pośrednictwem można wystawiać na licytację oraz licytować różne przedmioty np. książki, prace plastyczne, ubrania i inne rzeczy, a także usługi. Dochód z licytacji także zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.

Organizatorzy pomocy dla Elenki Bordulak proszą jednocześnie, by osoby, które wygrają daną licytację, dokonywali wpłat na pomagam.pl, w opisie podając imię i nazwisko oraz wylicytowany towar lub usługę.

Anna Maćkowiak