Bawili się wyśmienicie. Frekwencja dopisała

Publiczność zgromadzona na stadionie śpiewała i tańczyła do największych hitów zespołów, które pojawiły się na scenie podczas Dni Ponieca. Fot. Natalia Kurpisz

Miniony weekend obfitował w wiele muzycznych koncertów oraz wydarzeń. Wszystko za sprawą XV Dni Ziemi Ponieckiej, które trwały trzy dni.

Uczestnicy na brak atrakcji nie mogli narzekać. Organizatorzy postarali się, aby trafić w gusty muzyczne ponieckiej publiczności, która bardzo licznie pojawiła się na stadionie sportowym przez trzy dni.

W piątek publiczność porwał zespół Skaner oraz Piękni i Młodzi. W sobotę odbyła się Poniecka 10-tka 1 Famag Bieg, czyli bieg na dystansie 10 kilometrów. Wieczorem na scenie pojawił się kabaret Weźrzesz, a następnie zespół Poparzeni Kawą Trzy oraz zespół Video.

Z kolei w niedzielę odbyła się parafiada, czyli rodzinny piknik parafialny. Wystąpiły zespoły: Humoreska, Schola, chór Cecylia, zespół Gołaszyniacy oraz Droga do nieba.

Wieczorem uczestnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej. Główną nagrodą do wygrania był rower. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na remont dachu kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla w Poniecu.

Natalia Kurpisz