BC Obra bez szans w Opolu

Koszykarze BC Obry Kościan nie sprostali zespołowi z Opola. Weegree AZS Politechnika dość łatwo ograła nasz zespół 94:72.

Obra rozpoczęła to spotkanie bardzo odważnie. Po bardzo wyrównanej I kwarcie nawet prowadziła (23:22).

Dobrze znany z występów w Jamalex Polonii – Szymon Kiwilsza, wypożyczany z GTK Gliwice do zespołu z Opola wyprowadził gospodarzy na prowadzenie już na początku II karty. Miejscowi tego prowadzenie nie oddali już do końca spotkania, stale je powiększając.

II kwarta była zresztą nokautem. Politechnika wygrała ją (39:11) i w zasadzie ustawiła sobie mecz. Potem po wsadzie Kiwilszy było nawet (72:38). Gospodarze robili co chcieli. Inicjatywę oddali dopiero w ostatniej kwarcie, ale wtedy nie byli już w żaden sposób zagrożeni.

Weegree AZS Politechnika Opolska – BC Obra Kościan 94:72 (22:23, 39:11, 23:19, 10:19)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Rybakowski 13, Ciążkowski 12, Kiszka 11, Kaczmarek 10, Zuber 9, Pawlak 6, Stankowski 5, Uliczka 4, Milczyński 2, Matuszczak 0, Wieczorek 0.

Najwięcej dla Weegree AZS Politechniki: Cichoń 25, Kiwilsza 18, Szlachetka 12, Dawdo 11, Wojciechowski 11. (andre/fot.archiwum).