BC Obra bliżej półfinałów play-off

Koszykarze BC Obra Kościan bliżej półfinałów play-off II ligi. Nasz zespół pewnie pokonał w pierwszym meczu Domino Inowrocław

Rozpoczęło się od bardzo nerwowej i nieskutecznej gry z obu stron. Domino objęło prowadzenie (0:4) i utrzymało prowadzenie do końca I kwarty (8:9).

Kościaniacy przebudzili się w II kwarcie, którą rozpoczęli skutecznie. Dwa razy trafił Kaczmarek, poprawił z dystansu Kiszka i już było (16:9). Od tego momentu gospodarze mieli wszystko pod kontrolą. Do przerwy prowadzili (25:16).

W III kwarcie dorzucili kilka kolejnych punktów przewagi i na 10 minut przed końcem mieli wszystko pod kontrolą (42:28). Nic nie zmieniła ostatnia ćwiartka meczu, która była wyrównana, ale zwycięstwo podopiecznych trenera Witolda Ratajczaka ani na chwilę nie było zagrożone.

BC Obra Kościan – Domino Inowrocław 62:47 (8:9, 17:7, 17:12, 20:19)

Punkty dla BC Obry zdobywali: M.Kaczmarek 19 (2×3), Kiszka 10 (3×3), Stankowski 8, Przygocki 7, Kabat 7 (11 zb), Ciążkowski 6 (1×3), Rybakowski 5, Sroczyński 0. (andre/fot.archiwum).