BC Obra deklasuje, a Rawia przegrywa po dogrywce

Ze zmiennym szczęściem grały nasze II-ligowe koszykarskie drużyny. Bez problemów wygrała BC Obra Kościan. Po dramatycznej walce, po dogrywce przegrała we Wrocławiu – Rawia Rawag Rawicz.

Obra podejmowała Turów Zgorzelec, który po tym jak wycofał się z ekstraklasy postawił na młodzież. Ta młodzież musi się póki co dużo uczyć. Obra rozpoczęła od prowadzenia 17:0 i tak właśnie wyglądał ten mecz.

To był jednostronny popis gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili już 59:26. Po przerwie miejscowi nie zwolnili tempa a 100 punktów osiągnęli już na 6 minut przed końcem meczu. Ostatecznie Obra bez żadnych problemów rozbiła Turów 119:55.

BC Obra Kościan – Turów Zgorzelec 119:55 (32:11, 27:15, 28:17, 32:12)

Punkty dla Obry zdobywali: Kaczmarek 19, Majchrzak 18, Stankowski 17, Rybakowski 16, Zuber 14, Milczyński 13, Ciążkowski 9, Pawlak 5, Kiszka 4, Matuszczak 2, Uliczka 2.
Dobry mecz we Wrocławiu z Roben Gimbasketem rozgrywała Rawia Rawag Rawicz. Prowadziła niemal przez całą I połowę. Po 10 minutach było (21:13), potem (28:21). W samej końcówce gospodarze dopadli jednak Rawię i odwrócili wynik na (33:32).
Rawia grała zrywami. Po przerwie znów wyszła na prowadzenie. W pewnym momencie miała 7 punktów przewagi. Taka różnica dzieliła obie drużyny jeszcze na 3 minuty przed końcem. Roben Gimbasket finiszował i doprowadził do remisu (64:64). Mieliśmy więc dogrywkę.
Luka Małachow trafił już na początku dogrywki zza łuku i miejscowi wyszli na 3 punktowe prowadzenie. Potem trwała walka kosz za kosz, wobec czego gospodarze wygrali cały mecz (73:70).
Roben Gimbasket Wrocław – Rawia Rawag Rawicz 73:70 (13:21, 20:11, 17:25, 14:7, d. 9:6)
Punkty dla Rawii zdobywali: Muskała 22 (6×3), Kuta 12, Samuła 11, Staśkowiak 10, Zając 7 (10 zb), Wiśniewski 4, Rodak 2, Popiel 2. (andre/fot.archiwum).