BC Obra lepsza od zespołu z Nysy

Koszykarze BC Obry Kościan z kolejną wygraną w II lidze. W sobotę pokonali nie bez trudu AZS Basket Nysa 93:77.

Obra miała jednak sporo problemów w tym meczu. W I kwarcie prowadziła i wygrała tę część spotkania (23:18), ale w II ćwiartce do głosu doszli rywale (39:46). Obra goniła, ale przed ostatnią kwartą wciąż gubiła dystans (62:68).

Obra rozpoczęła od 8 punktów z rzędu po przerwie, odzyskując prowadzenie (69:68), po ,,trójce” Rybakowskiego. Gości odbili na chwilę ten wynik, ale potem królowała Obra, która po wejściu pod kosz Ciążkowskiego uciekła na 10 punktów (80:70), nie oddając już prowadzenia i wygrywając cały mecz 93:77.

BC Obra Kościan – AZS Basket Nysa 93:77 (23:18, 16:28, 23:22, 31:9)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 27 (3×3), Ciążkowski 23 (3×3), Zuber 13 (2×3), Stankowski 13 (9 zb), Rybakowski 7 (1×3), Pawlak 4, Kiszka3 (1×3), Milczyński 3, Uliczka 0, Matuszczak 0, Wieczorek 0. (andre/fot.archiwum).