BC Obra nie zawodzi

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze II-ligowej BC Obry Kościan. Po słabym otwarciu nasz zespół się pozbierał i triumfował z Exact Systems Śląsk II Wrocław 73:66, pomimo, że zagrał bez Ciążkowskiego.

Obra jako pierwsza zdobyła punkty po trafieniu Kaczmarka, ale I kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy. Po trafieniu Sasika była 11:4, a pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem gospodarzy (19:10).

Śląsk rozpoczął II kwartę od 4 punktów i zrobiło się nawet (23:10). Obra jednak nie zwiesiła głów i po 20 minutach po dobrym finiszu traciła już tylko 3 punkty (37:34).

W 28 minucie Obra dogoniła gospodarzy. Po rzucie wolnym Zubera mieliśmy remis (48:48). Wynik po 30 minutach na 56:56 ,,trójką” ustalił Kiszka.

Obra po raz drugi objęła prowadzenie na początku IV kwarty, gdy trafił Pawlak. Potem dwa rzuty wolne trafił Milczyński, poprawił Uliczka i BC Obra osiągnęła 6-punktową przewagę (56:62).

Śląsk nie zamierzał oddać pola i na 90 sekund przed końcem tracił 2 punkty (66:68). W emocjonującej końcówce nerwy na wodzu utrzymali goście, wykorzystując rzuty wolne. Końcowy wynik na 66:73 ustalił na 6 sekund przed końcem celną dwójką Rybakowski.

Exact Systems II Śląsk Wrocław – BC Obra Kościan 66:73 (19:10, 18:24, 19:22, 10:17)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Rybakowski 15, Kaczmarek 13, Zuber 13, Kiszka 12, Stankowski 7, Milczyński 6, Pawlak 4, Uliczka 3. (andre/fot.archiwum).