BC Obra ograła Sudety

Koszykarze BC Obry Kościan do końca musieli walczyć o wygraną nad Sudetami Jelenia Góra. Sztuka ta się powiodła i po wygranej 69:63 dwa duże punkty pozostały w Kościanie.

Od początku spotkania było widać, że gości interesuje wygrana. To oni wygrali pierwsze 10 minut spotkania, a wynik na 12:17 dla przyjezdnych ustalił Łukasz Niesobski.

Obra po ,,trójce” Kaczmarka odzyskała prowadzenie w II kwarcie (19:17). Obra zanotowała kilka minut dobrej gry, co skutkowało powiększeniem przewagi do 11 ,,oczek” po dwóch rzutach wolnych Stankowskiego (30:19). Sudety jednak finiszowały i po 20 minutach Obrze pozostał jeden punkt przewagi (30:29).

Podobnie wyglądała III kwarta. Obra dwa razy uciekała na 10 punktów, ale Sudety nie dawały za wygraną i po 30 minutach obie drużyny były w grze (48:46).

W IV kwarcie kibice gospodarzy mocno zadrżeli, bo zrobiło się niebezpiecznie. Sudety odrobiły straty i same uciekły na 5 punktów (49:54).

Decydująca okazała się chyba ,,trójka” Milczyńskiego, po której Obra ponownie miała kilka punktów więcej (66:60). Tym razem Sudety już nie finiszowały tak skutecznie jak w II i III kwarcie i dwa punkty pozostały w Kościanie po triumfie (69:63).

BC Obra Kościan – Sudety Jelenia Góra 69:63 (12:17, 18:12, 18:17, 21:17)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Stankowski 16, Majchrzak 14, Zuber 10, Ciążkowski 8, Milczyński 7, Rybakowski 7, Uliczka 4, Kaczmarek 3, Kiszka 0.

Najwięcej dla gości: Minciel 30 (9 zb), Ł.Niesobski 22. (andre/fot.archiwum).