BC Obra pokazała charakter i zgarnęła punkty

Koszykarze BC Obry Kościan pomimo, że źle weszli w mecz i zmuszeni byli gonić pokazali charakter, pokonując na własnym parkiecie w derbach Wielkopolski – KS Kosz Pleszew 86:75.

Pleszewianie mieli mocne otwarcie (11:2) po trafieniu Alana Urbaniaka, który niegdyś reprezentował barwy Obry. Gospodarze odrabiali straty, aczkolwiek po 10 minutach prowadzili goście (21:24).

W II kwarcie przyjezdni po ,,trójce” Serbakowskiego odjechali nawet na 13 punktów, ale Obra znów wróciła do gry. Do przerwy przewaga rywala jednak wynosiła 6 ,,oczek”.

Po zmianie stron znów rywalowi udało się urwać z wynikiem. Deficyt Obry wynosił przez chwilę znów 12 punktów. Gospodarze znów odrabiali, ale przed ostatnią kwartą dalej mieli 6 punktów straty (53:59).

Wtedy ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Ciążkowski. To ten zawodnik zdobył kolejne 12 punktów i na tablicy wyników był remis (65:65). Po chwili Pleszew odzyskał prowadzenie, ale za 3 punkty trafili Ciążkowski i Zuber. Ten drugi poprawił z półdystansu i Obra odwróciła wynik (73:71). Końcowe minuty należały do naszego zespołu. Znów trafiał Ciążkowski, ale także Zuber, Uliczka i Rybakowski. Ciężko wywalczone zwycięstwo Obry 86:75 stało się faktem.

BC Obra Kościan – KS Kosz Pleszew 86:75 (21:24, 15:18, 17:17, 33:16)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 26 (4×3), Zuber 16 (1×3), Rybakowski 15 (2×3), Kaczmarek 9, Uliczka 8, Stankowski 6, Pawlak 4, Milczyński 2, Matuszczak 0, Wieczorek 0.

Najwięcej dla KS Kosz Pleszew: Galewski 14, Serbakowski 13, Spała 13, Urbaniak 9. (andre/fot.archiwum).