BC Obra rozbiła Biofarm

15

Koszykarze II-ligowej BC Obry Kościan rozpoczęli Nowy Rok od zwycięstwa w lidze. Kościaniacy bardzo pewnie i wysoko wygrali w hali CityZen w Poznaniu z Biofarmem Basket Suchy Las 97:64.

Mecz od ,,trójki” rozpoczął Kiszka. Biofarm w 2 minucie odbił prowadzenie za sprawą Lewandowskiego (7:6). Od stanu 14:14 Obra zdobyła jednak 12 punktów z rzędu i odjechała rywalowi na (14:26).

W II kwarcie na chwilę gospodarze zbliżyli się na 8 punktów, ale na więcej ich nie było stać. Po 20 minutach boiskowy zegar pokazywał dość sporą przewagę koszykarzy z Kościana (37:52).

Obra zdemolowała gospodarzy na początku III kwarty, kiedy zanotowała ,,run” (20:0)! W tym momencie było po meczu, a trener Ratajczak mógł już myśleć o tym, by wprowadzać na parkiet zmienników.

Ta rotacja i pobyt na parkiecie rezerwowych sprawiła, że Biofarm na otarcie łez wygrał ostatnie 10 minut (19:15), ale nie uchroniło to miejscowych od wysokiej porażki (64:97).

Biofarm Basket Suchy Las – BC Obra Kościan 64:97 (16:26, 21:26, 8:30, 19:15)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Sroczyński 21 (11 zb), Rybakowski 19, Kabat 17, Stankowski 14, Ciążkowski 12, M.Kaczmarek 5, J.Kaczmarek 4, Kiszka 3, M.Rau 2, Wieczorek 0, Kauzer 0.

BC Obra po tej wygranej awansowała na 3 miejsce w tabeli II ligi, grupa A. Podopieczni trenera Witolda Ratajczaka legitymują się bilansem (10-6). Do wicelidera Asseco II Gdynia tracą punkt, a do liderującej Decki Pelplin 5 ,,oczek”. (andre/fot.archiwum).