BC Obra wygrała z Basketem Piła znów po dogrywce

Koszykarze BC Obra Kościan rozpoczęli sezon od wygranej po dogrywce z Basketem Piła. Podobnie było w rewanżu w Pile. W sobotę nasz zespół znów wygrał po dodatkowych pięciu minutach gry!

Rzadko zdarza się, by w dwumeczu tych samych zespołów w jednym sezonie o wszystkim musiała decydować dogrywka. BC Obra mogła jednak wygrać ten mecz znacznie spokojniej.

Prowadziła przez większą cześć spotkania. Jeszcze w 32 minucie było (51:59) po ,,trójkowym” rzucie Raua. Pilanie jednak gonili i na 110 sekund przed zakończeniem starcia, to oni byli bliżej wygranej. Po celnym rzucie Adamkiewicza było (64:62). W odpowiedzi trafił jednak Kabat (64:64), który był przy tej akcji faulowany, ale nie trafił rzutu wolnego i o wszystkim musiała decydować wspomniana już na wstępie dogrywka.

Basket Piła rozpoczęła te dodatkowe 5 minut gry bardzo dobrze, bo od zdobycia pięciu punktów (69:64). Potem jednak serię siedmiu ,,oczek” zaliczyła BC Obra (69:71). Od stanu (75:77) zespół trenera Ratajczaka znów zaliczył run (7:0), wygrywając zdecydowanie tę dodatkową część gry i całe to szalone spotkanie (75:84).

Basket Piła – BC Obra Kościan 75:84 (18:27, 16:15, 16:12, 14:10, d. 11:20)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Kopciński 23 (4×3), Ciążkowski 15, Kabat 15 (1×3), Kiszka 13 (3×3), Wizerkaniuk 12 (2×3), Rau 3 (1×3), Stróżyński 3, Szymkowiak 0, Sobiech 0. (andre/fot.archiwum).