BC Obra ,,zlała” lidera

BC Obra Kościan nie zwykła nikomu odpuszczać. Walczy zawsze i do końca. Dzisiaj na własnym parkiecie pokazała świetną ofensywną grę i pokonała lidera II ligi, zespół z Żar 105:94.

Oba zespoły skupiły się w tym meczu na ofensywie. Trochę słabiej było w obronie. To był mecz na tzw. wyniszczenie i lepiej z niego wyszli gospodarze.

W I kwarcie gospodarze byli jednak w opałach, bo musieli odrabiać już 11 punktów. Obra goniła i po 10 minutach był już remis 21:21.

Obra kapitalnie rozpoczęła II kwartę. to był decydujący cios. Gospodarze zdobyli 15 punktów, na które goście odpowiedzieli zaledwie dwoma i zrobiło się 36:23. Goście się podnieśli i do przerwy zniwelowali straty do 4 punktów (46:42), ale na więcej Obra po prostu nie pozwoliła.

Świetnie rozpoczęła III kwartę, uciekając na 8 punktów. Goście, owszem starali się, ale tak usposobiona rzutowo Obra była tego dnia poza zasięgiem. Dwa punkty pozostały w Kościanie po wygranej 105:94.

BC Obra Kościan – BC Swiss Krono Żary 105:94 (21:21, 25:21, 28:24, 31:28)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 25, Zuber 16, Stankowski 12, Ciążkowski 10. Pawlak 10, Kiszka 9, Milczyński 8, Uliczka 4.

Najwięcej dla Swiss Krono: Matczak 31, Małachowski 19, Kondratowicz 12. (andre/fot.archiwum).