Beata Kawka zwolniona z Teatru Miejskiego

Fot. nat

Teatr Miejski w Lesznie zakończył współpracę z kierownikiem artystycznym Beatą Kawką. Decyzja ta została podjęta na jej pisemną prośbę wyrażoną w kwietniu. Próby negocjacji i zatrzymania Kawki w teatrze nie przyniosły efektów, a podjęta przez nią decyzja była nieodwołalna. Swoją funkcję będzie oficjalnie pełniła do końca czerwca, a obecnie korzysta z przysługującego jej urlopu.

Dyrektor teatru Błażej Baraniak przyznaje, że stracił zaufanie do Beaty Kawki, ponieważ działała na szkodę pracodawcy, czyli teatru. Jakie były to działania?

Jednym z nich było to, że w obecności prezydenta miasta oświadczyła, że zrobi wszystko, aby nie doprowadzić do kolejnej premiery – „Seksmisji”, na której w tej chwili teatrowi zależy najbardziej – tłumaczy B. Baraniak.

Wszystkie spektakle wyprodukowane przez leszczyński teatr będą nadal grane. Zmianie ulegnie natomiast obsada niektórych z nich, ponieważ Beata Kawka zapowiedziała też, że od nowego sezonu nie będzie już w nich występowała i tym samym kończy współpracę z teatrem także jako aktorka. Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*