Będą dobrymi biznesmenami

W auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbyła się gala finałowa konkursu „Będę Biznesmenem – Bebi”, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jego liderem było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, a partnerami – CDN w Koninie, Pile, Poznaniu i Kaliszu. Do udziału w konkursie zgłosiło się 50 trzyosobowych uczniowskich zespołów, przedstawicieli wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Liczba zgłoszeń pozytywnie zaskoczyła. Organizatorzy nie sądzili, że będzie aż tylu chętnych.
Młodzież miała za zadanie przygotować ciekawe i oryginalne biznesplany. Do drugiego etapu, który odbył się kilka tygodni temu w CDN w Lesznie, zakwalifikowało się siedem zespołów, m.in. z Poznania, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego czy Wronek. Każdy z nich miał 10 minut, by zaprezentować swój pomysł na biznes przed komisją konkursową.
Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie. Drugie miejsce zdobyli przedstawiciele Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, a trzecie – reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach.
Podczas finałowej gali padło wiele ciepłych słów pod adresem uczestników oraz ich opiekunów. Podkreślano również, że teraz nadchodzi moment, w którym kończą się konkursowe zmagania, a być może zaproponowane w jego ramach pomysły uda się wcielić w życie, już w ramach biznesowych działań.
W ramach projektu przygotowano również bezpłatne szkolenia dla opiekunów grup, z zakresu tworzenia biznesplanów. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*