Będą mówić językiem żyrafy, czyli serca

Fot. archiwum fundacji
Uczestnicy warsztatów przekonują, że w komunikacji warto sięgnąć po tzw. język żyrafy.

Fundacja Arena i Świat zaprasza na warsztaty z porozumienia. Jak podkreślają organizatorzy, zaproszeni czuć się mogą wszyscy, którzy pragną lepszej jakości dla swoich relacji interpersonalnych w życiu osobistym jak i zawodowym.

Jak przyznaje prowadząca warsztaty Agnieszka Adamczak, coach i pedagog, wielu ludzi chce zmian wokół siebie. Marzy im się lepszy świat lub chociaż znośna rzeczywistość. Są zmęczeni wszechobecnym hejtem, brakiem szacunku, agresją.

Niestety, nie da się wiele zmienić, nie zaczynając od siebie. Porozumienie bez Przemocy (NVC) to idea, która od ponad 40 lat w 60 krajach świata pomaga ludziom zmieniać perspektywę, z jakiej patrzy się na siebie i na drugiego człowieka. Daje nam wskazówki i narzędzia, dzięki którym możliwe staje się życie oparte na szczerości, empatii i wzajemnym szacunku. Podczas warsztatów z Porozumienia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi założeniami idei oraz doświadczają jej mocy pracując na własnych przykładach. Z tygodnia na tydzień coraz bardziej przekonują się, jak wiele mogą zmienić wokół siebie budując swoją świadomość i zmieniając sposób, w jaki się porozumiewają – dodaje A. Adamczak.

Potrzebowałam uporządkowania wiedzy, jednocześnie jako młoda mama spotkań z ludźmi, których łączy podobna filozofia podejścia do dzieci. Zajęcia przeszły moje najśmielsze oczekiwania – przyznaje Gosia Kubicka, uczestniczka warsztatów.

To niebywałe szczęście, że mamy w Lesznie trenerkę, która z ogromną pasją i zaangażowaniem szerzy ideę NVC w naszym środowisku. Warsztaty cieszą się dużym uznaniem i stanowią ważny obszar naszej odpłatnej działalności statutowej – podkreśla Marta Grześko-Nyczka, prezeska Fundacji Arena i Świat0.

Jednocześnie dodaje, iż przy fundacji utworzyła się grupa entuzjastów języka żyrafy. Po ukończeniu warsztatów uczestnicy korzystają z comiesięcznych, nieodpłatnych spotkań podczas których mają okazję praktykować NVC. Szczegółowe informacje można uzyskać w Fundacji Arena i Świat.