Czy będzie drugi zespół Unii?

83

Nie tak dawno powstał wspólny pomysł FOGO Unii Leszno oraz Kolejarza Rawicz. Leszczyński klub miał wesprzeć II-ligowca i pomóc w utrzymaniu żużla w tym mieście.

Pomysł był taki, by w Rawiczu startowała druga drużyna Unii, składająca się w głównej mierze z młodych zawodników z Leszna, którzy nie mieszczą się w pierwszym składzie. Korzyść byłaby obopólna, bo Rawicz mógłby nadal emocjonować się zawodami żużlowymi.  Póki co projekt ten jest w zawieszeniu. Dzisiaj miała się odbyć konferencja prasowa w związku z powołaniem takiej drużyny. Miała, bo do niej jednak nie doszło. Jak się okazuje jest wiele regulaminowych niejasności.

  • Póki co musimy się wstrzymać z tą decyzją. Chodzi o przepisy regulaminowe i prawne dotyczące rozgrywek żużlowych, dotyczących funkcjonowania pierwszego i drugiego zespołu – tłumaczy Piotr Rusiecki, prezes FOGO Unii Leszno.

Nie ulega jednak wątpliwości, że pomysłowi należy przyklasnąć. Młodzież, której w Lesznie nie brakuje miałaby szansę na rozwój. Nic bowiem nie zastąpi sportowej rywalizacji. Wszystko jednak w rękach, tych, którzy tworzą regulaminy. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*