Będzie gwarno pod ,,siatką”

W najbliższy weekend w hali sportowej Gimnazjum nr.9 w Lesznie odbywać się będzie rywalizacja najmłodszych adeptów siatkówki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej.

W sobotę zagrają chłopcy, a w niedzielę dziewczęta. Rywalizacja będzie toczyła się w kategoriach: czwórek (2006 rok), trójek (2007 rok), dwójek (2008 rok) i singli (grupa starsza roczniki 2009-2010 i młodsza 2011 – 2012). Mecze wystartują każdego dnia o 10.00, a zmagania zakończą się dekoracją do godziny 17.00.

Do Leszna przyjedzie rekordowa liczba około 500 uczestników z całego kraju. W Lesznie, poza gospodarzami reprezentowane będą takie kluby jak: Energetyk Poznań, SKF Forex Poznań, MKS Piast Głogów, SPS Zbąszynek, UKS Kaniasiatka Gostyń, MUKS Jantar Kalisz, MKS Nasz Jarocin, UMKS Volley Głogów, SOS Koszalin, MKS Piast Krotoszyn, IUKS Jedynka Poznań, MKS Jarocin, Joker Piła/ASBL Piła, Piast Poniec, AZS OŚ Toruń, PGE Skra Bełchatów, UKS Jedynka Międzyrzecz, MKS Kangur Nowy Tomyśl, SP 70 Poznań, SP 27 Poznań i Olimpia Sulęcin.

Organizatorem turnieju jest UKS 9 Leszno, a patronat nad imprezą objął Łukasz Borowiak, prezydent miasta Leszna. Będzie to największe wydarzenie siatkarskie z udziałem dzieci, jakie dotychczas odbywało się w Lesznie i jeden z większych turniejów w Wielkopolsce i województwach ościennych.

– Przygotowujemy się do organizacji tej imprezy od dłuższego czasu. W zeszłym roku udało się zrobić turniej jednodniowy, w tym roku rozdzieliliśmy dziewczęta i chłopców zwiększając liczbę uczestników – powiedział prezes UKS 9 Leszno Jarosław Borowski. – Dzięki zaangażowaniu miasta Leszna i naszych partnerów każde dziecko otrzyma prezent, będą też dyplomy, medale, puchary i obiad dla wszystkich. Szykują się dwa dni wielkich, siatkarskich emocji – dodał.

Z ramienia UKS 9 Leszno wystartuje 70 osobowa grupa zawodniczek i zawodników czyli 11 zespołów i 24 single. Będzie to wspaniała okazja do rywalizacji z wymagającymi rywalami zrzeszonymi w klubach. W marcu drużyny UKS 9 Leszno rozpoczynają tegoroczną rywalizację w ogólnopolskich rozgrywkach Kinder+Sport. (andre/fot.uks9leszno).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*