Będzie schodołaz dla Dominika Karbowskiego

17 - letni Dominik Karbowski będzie miał schodołaz oraz specjalistyczny wózek kudu. Na Facebooku trwają licytacje. Fot. Karolina Bodzińska
17 - letni Dominik Karbowski będzie miał schodołaz oraz specjalistyczny wózek kudu. Na Facebooku trwają licytacje. Fot. Karolina Bodzińska

Stowarzyszenie Bliżej Autyzmu we Wschowie nie kryje radości. Udało się już zebrać pełną kwotę na schodołaz dla Dominika Karbowskiego . To jednak nie koniec akcji dla siedemnastolatka. Wciąż trwa zbiórka na kompatybilny ze schodołazem specjalistyczny lekki wózek.

– Udało nam się zebrać pełną kwotę na schodołaz. Akcję będziemy jednak kontynuować, ponieważ wciąż zgłasza się do nas mnóstwo ludzi gotowych wesprzeć Dominika. W związku z tym postanowiliśmy poszerzyć zbiórkę o zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego kudu. Będzie on kompatybilny ze schodołazem – mówi Jolanta Awsiukiewicz ze Stowarzyszenia Bliżej Autyzmu we Wschowie.

Przypomnijmy, że Dominik ma niepełnosprawność sprzężoną: ruchową i intelektualną w stopniu głębokim. Nie mówi, nie chodzi, nie siedzi, odżywiany jest dojelitowo. Mimo swoich braków jest pogodnym, młodym człowiekiem. Uwielbia przebywać wśród rówieśników. Kocha też działkę i świeże powietrze.

Nastolatek jest wychowankiem Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie. Na co dzień wychowują go dziadkowie. Wspaniali, ciepli ludzie. Schodołaz, podobnie jak wózek kudu bardzo odciąży seniorów w codziennej opiece nad wnukiem.

– Wózek dla zarówno Dominikowi jak i jego dziadkom pełen komfort . Kosztuje około 16 tys. zł – informuje J. Awsiukiewicz.

W akcję pomocową dla Dominika zaangażowały się m.in. osoby, które do tej pory wspierały śp. Magdalenę Wojcieszak. Kiedy Magda przegrała w grudniu 2019 r. walkę z nowotworem, grupę na Facebooku, na której dotąd odbywały się dla niej licytacje , administratorzy przemianowali na grupę Pomoc dla Dominika.

– Dominik potrzebuje też nowy ssak, ponieważ stary ledwie działa. To na szczęście nie jest już duży wydatek. Ssak kosztuje od 400 zł wzwyż – informuje Jolanta Awsiukiewicz.

Przy tej okazji przypominamy, że najbliższa zbiórka dla Dominika Karbowskiego zaplanowana została na niedzielę 19 stycznia w Lginiu. W samo południe odbędzie się charytatywne morsowanie. Pomysłodawcą i organizatorem charytatywnej kąpieli dla Dominika są wschowskie morsy. Każdy mors, niezależnie od miejsca zamieszkania i klubu, jaki reprezentuje, będzie mile widziany.

Natomiast na Facebooku na grupie Pomoc dla Dominika wciąż trwają licytacje.

Karolina Bodzińska