Będzie tłok na piłkarskich boiskach

Najbliższy weekend w regionie upłynie między innymi pod znakiem piłki nożnej. Szczególnie interesująco zapowiadają się spotkania w klasie okręgowej, gdzie wciąż nie ma zdecydowanego faworyta do awansu.

W IV lidze zagrają tylko dwa nasze zespoły, ponieważ wcześniej, awansem mecz w Swarzędzu rozegrała Stainer Polonia 1912 Leszno, remisując 1:1.
Pora najwyższa na odblokowanie się Obry 1912 Kościan, która w sobotę o 13.00 zagra na boisku przedostatniego w tabeli zespołu z Trzemeszna, który praktycznie stracił szanse na pozostanie. Bardzo ważne spotkanie przed Pinsel-Peter Krobianką Krobia, walczącą wciąż o ligowy byt. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, ale matematyczne szanse wciąż są. Nie ma jednak miejsca na potknięcia i trzeba liczyć na stratę punktów zespołów, które bezpośrednio wyprzedzają beniaminka. Krobianka zagra w niedzielę, w samo południe na boisku ostatniej w tabeli Olimpii Koło.

W lidze międzyokręgowej mieć będziemy jedno spotkania derbowe. W sobotę o 17.00 Rawia Rawag podejmie Juna-Trans Stare Oborzyska. Pół godziny później w Poznaniu z Wiarą Lecha zagra Korona Piaski. W niedzielę o 17.00 Promień Krzywiń sprawdzi formę lidera – Pogoni Lwówek. Dopiero w środę odbędzie się mecz w Śmiglu, gdzie Pogoń zagra z Kanią Gostyń (18.00).

Najciekawiej jest jednak w walce o awans w klasie okręgowej, gdzie liczy się kilka drużyn. Hitem kolejki będzie spotkanie w Pogorzeli, gdzie lider – Lew podejmował będzie Spartę Miejska Górka (sob.17.00). Ponadto zagrają: Piast Poniec – Sokół Wroniawy (sob.15.00), Grom Czacz – Korona Wilkowice (sob.16.00), Brenewia Wijewo – GKS Włoszakowice (sob.17.00), Tęcza Osa Osieczna – Zjednoczeni Pudliszki (sob.17.00), Dąb Kębłowo – Grom Wolsztyn (niedz.15.00), Helios Czempiń – 4P4S Rydzyniak Rydzyna (niedz.16.00), Wisła Borek Wielkopolski – Sarnowianka Sarnowa (niedz.16.00). (andre/fot.andre).