Bezpłatne spotkania dla nastolatków i rodziców

Centrum zaprasza na spotkanie młodych ludzi, którzy mają za sobą pierwszy kontakt z używkami. FOT. arch. akademia zdrowia leszno/facebook

O nasze dzieci dbamy najlepiej, jak potrafimy. Gdy są małe bawimy się z nimi, opowiadamy im bajeczki, karmimy, ubieramy, dbamy o ich kondycję fizyczną i umożliwiamy im odkrywanie pasji. I nagle, gdy dziecko zaczyna dojrzewać, pojawia się międzypokoleniowy zgrzyt. To właśnie ten czas, gdy powinniśmy szczególnie skupić się na komforcie i zdrowiu psychicznym naszych pociech. Oczywiście nie zapominając również o sobie.

W ramach ramach Akademii Zdrowia, psychologowie, pedagodzy i terapeuci z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lesznie przygotowali dla młodych ludzi i ich rodziców kilka bezpłatnych projektów.

Justyna Witczak, psycholog i psychoterapeutka, zaprasza na konsultacje, do siedziby centrum przy ulicy Średniej 11, nastolatków z problemami.

– Okres dojrzewania jest szczególnie trudny. Wszystkie bodźce, doznania i emocje są o wiele silniejsze niż przed rozpoczęciem tego procesu. Młodzież skarży się na obniżony nastrój, czuje się nierozumiana, bywa, że ich problemy są bagatelizowane przez rodziców – mówi Justyna Witczak. – To właśnie dla nich przeznaczone są konsultacje.

Na indywidualne spotkania, które odbywają się co środę w godzinach 18.00 – 20.00, można zapisywać się pod numerem telefonu 669 – 388 – 918.

Podobne spotkania organizowane są także dla rodziców. Specjaliści są gotowi podpowiedzieć dorosłym, jak postępować z nastolatkiem, jak go zrozumieć i porozumieć się wzajemnie.

– Dla rodziców nastolatków utworzyliśmy grupę wsparcia. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18.00 – 20.00. Grupa ma charakter otwarty i w każdej chwili można do niej dołączyć. Podczas spotkań omawiane są bieżące problemy, a rodzice dostają wiele wskazówek – tłumaczy Justyna Witczak.

Niektórzy młodzi ludzie, nie radząc sobie z emocjami, gdy ich problemy nawarstwiają się, sięgają po drastyczne rozwiązania i uciekają się do ryzykownych zachowań: sięgają po alkohol, narkotyki, okaleczają się.

– Dla dzieci, które mają już pierwsze tego typu doświadczenia zapraszam na jednodniowe warsztaty. Zajęcia mają charakter profilaktyczny. To oferta dla młodych ludzi w wieku 13 – 20 lat. Zapisy pod numerem telefonu 695 – 933- 132 – informuje Dagmara Derwich Grzegorzewska, psycholog i psychoterapeutka.

Natomiast na stałe w Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lesznie spotkają się grupy socjoterapeutyczne w trzech przedziałach wiekowych: od 9 do 12 lat, 13 – 15 i najstarsza 16 – 19 lat.

– Tematy przewodnie to motywacja do nauki, praca nad poczuciem własnej wartości, rozwijanie pasji, radzenie sobie z emocjami. Przychodzą nas młodzi ludzie z rożnymi problemami od niechęci do nauki począwszy po nieśmiałość. Zapewniam, że na wszystko jest recepta, potrzeba tylko czasu – podkreśla D. Derwich – Grzegorzewska.

Już w najbliższą sobotę 18 maja CPPiP zaprasza na spotkania pod hasem „Koniec przyjaźni z narkotykami”. Specjaliści czekają w godzinach od 9.00 do 17.00.

– Warsztaty odbywają się w ramach projektu: „Czy warto? – program wczesnej interwencji FRED, finansowanego z Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii” – czytamy na stronach organizatora.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*