Biedronowe opowieści poduszkowe debiutem

Najbliżsi autorki byli zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo szczęśliwi z debiutu literackiego. Fot. arch.prywatne

Niedawno ukazała się książka pt. ,,Biedronkowe opowieści poduszkowe”, której autorką jest Amelia Bartoszewicz-Kolman. Leszczynianka od 6 lat pracuje w przedszkolu.

Poza tym zajmuje się pisaniem wierszy, tekstów piosenek oraz fotografią. – Lubię fotografować, ale również być fotografowaną. Jestem osobą z artystyczną duszą i typem marzycielki. Mam wiele pomysłów na swoje życie. Od trzech lat jestem także szczęśliwą żoną, a małżeństwo daje mi dużo motywacji. Mój mąż jest dla mnie ogromnym wsparciem, ale i motorem napędowym do działania. Obydwoje mamy pełno energii i oryginalne pomysły na życie – wyjaśnia Amelia Bartoszewicz-Kolman.

Napisanie książki zajęło jej cztery dni, a pomysł na jej powstanie pojawił się już od dawna. Już jako mała dziewczynka miała takie marzenie. Pisanie od zawsze sprawiało jej radość, pozwalało wyrazić emocje i myśli.

– Tworzenie umożliwia mi również przenieść się do innej rzeczywistości, wykreowanej przez moją wyobraźnię. Pisaniem zajmuję się od dziecka. Brałam też udział w licznych konkursach literackich. Do dziś piszę wiersze, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ponadto piszę teksty piosenek dla młodych twórców. Inspiracje czerpałam z wyobraźni i z doświadczeń w pracy zawodowej – mówi.

Główną bohaterką książki jest 5-letnia i ciekawa świata biedronka Ania, która codziennie wieczorem snuje ze swoimi rodzicami opowieści na rozmaite tematy. Zadaje dużo pytań, ale i opowiada o swoich radościach i przeżyciach. Książka skupia się wokół takich wartości jak: przyjaźń, szacunek do osób starszych czy kultura zachowania. Przypomina też o wartościach, które w dzisiejszym świecie są często pomijane, a kiedyś były kluczowe.

– Książka ma przeszło 80 stron. Wydawca przesłał mi ilustrację do wglądu, które od razu przypadły mi do gustu – tłumaczy Amelia Bartoszewicz-Kolman.

Jej najbliżsi byli zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo szczęśliwi z debiutu literackiego. Wiedzą, że jest ambitna, stanowcza, poukładana i dąży do realizacji postawionych celów.

– Rodzina ma świadomość, że moja artystyczna dusza „nie pozwala” mi bezczynnie trwać. Rodziców rozpiera duma, są pełni podziwu dla mojej umiejętności pisania i operowania słowem. Mąż także ogromnie się cieszy i dopinguje mnie w dalszym tworzeniu, a nawet dba o promocję mojej książki – tłumaczy Bartoszewicz-Kolman.

Autorka ma w planach napisanie kolejnej książki. Ponieważ nie lubi stagnacji i schematów, chciałaby napisać książkę dla dorosłych. Ma już pomysł.

– Książkę napisałam z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Ze względu na uniwersalne treści będzie także odpowiednia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Można ją nabyć w księgarniach stacjonarnych w całej Polsce, ale także w księgarniach internetowych. Ponadto książka jest do kupienia w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, by Polacy za granicą również mogli zapoznać się z moją twórczością – dodaje autorka.

Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*