Błaszczyk dołączył do KS Futsal Leszno

Jest i trzecie, poważne wzmocnienie w KS Futsal Leszno. W piątek II-ligowy klub z Leszna odkrył trzecią, nową kartę w zespole. W drużynie witamy kolejnego reprezentanta Polski: bramkarza – Łukasza Błaszczyka.

Błaszczyk pochodzi z najlepszego futsalowego zespołu Polski – Red Dragons Pniewy. Ma 186 cm wzrostu i należy do najlepszych w swoich fachu w kraju nad Wisłą. Bramkarską karierę rozpoczynał od klasycznej piłki nożnej.

Z zespołem z Pniew zdobywał mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Grał też w Red Devils Club Futsal Chojnice, z którym wywalczył srebrny medal. To bramkarz, który wywalczył drugie miejsce w plebiscycie w 2012 roku na najlepszego futsalowego goalkipera w kraju.

W 2012 roku został powołany do reprezentacji Polski, w której rozegrał 16 spotkań. Dwa ostatnie sezony rozegrał w Red Dragons Pniewy.

Błaszczyk znajduje się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski kobiet, gdzie odpowiedzialny jest za przygotowanie bramkarek.

To kolejny niezwykle przemyślany transfer naszego klubu. Na ten moment posiadamy znakomitych i niezwykle doświadczonych zawodników na kluczowych pozycjach w zespole. Nasi miejscowi zawodnicy będą mieli znakomitą okazję współpracować z jednymi z najlepszych graczy futsalowych w Polsce. Łukasz Błaszczyk będzie także asystentem trenera Dariusza Pieczyńskiego i będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zespołu do sezonu – mówi Paweł Mrozkowiak, prezes KS Futsal Leszno. (andre/fot.ksfutsalleszno).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*