Bliżej kultury dzięki Dolnośląskim Małym Grantom

Filia Biblioteczna w Czerninie tętni życiem. Dzięki dofinansowaniu zdobytemu w projekcie „Kto czyta książki- żyje podwójnie” placówka rozszerzyła swoją działalność o wiele działań kulturalnych. W maju odbyły się liczne spotkania z najmłodszymi czytelnikami, którzy mogli posłuchać fragmentów ciekawej literatury dziecięcej i wziąć udział w różnorodnych zajęciach artystycznych. Dla młodzieży zorganizowany został wyjazd do Teatru Miejskiego w Lesznie na spektakl „Jaskółeczka” poruszający tak aktualne dziś dylematy prawidłowych wyborów emocjonalnych zarówno w sferze uczuciowej jak i moralnej. Emeryci i renciści z Czerniny i okolicznych wsi mogli natomiast obejrzeć w tymże teatrze sztukę Antoniego Czechowa „Wiśniowy sad” ukazującej degradację rosyjskiej szlachty. Dla niektórych uczestników była to pierwsza wizyta w teatrze. Nie należy więc się dziwić, że byli zachwyceni i przeżywali bardzo to spotkanie z „żywym słowem”.

Wiele wzruszeń i pozytywnych emocji dostarczył także „Wieczór poezji i muzyki”, podczas którego zgromadzona publiczność mogła posłuchać piosenek do słów znanych poetów i bardów w znakomitym wykonaniu Agaty Śliwińskiej, niezwykle utalentowanej mieszkanki naszego regionu.

W miesiącu czerwcu przygotowywana jest jeszcze jedna atrakcja dla dzieci. Jest to korowód postaci literackich. Dzieci, a może bohaterowie ulubionych książek, przejdą ulicami Czerniny propagując czytelnictwo i chwaląc zalety książek. A potem będą zagadki, rebusy, krzyżówki i piosenki związane oczywiście z książką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*