Bojowniczka przedstawiła postulaty

Adriana Machowiak Fot. ds

Debiutujące w radzie miejskiej: Lidia Baksalary, Dominika Bartosz (PL18) i Adriana Machowiak (KO) oraz doświadczona radna Stefania Ratajczak – reprezentująca PiS, przejęły mandat po liderach swoich list wyborczych. Panie, chociaż rywalizowały o głosy wyborców, zamierzają ze sobą współpracować i zasypywać podziały.

Plany na pierwsze pół roku pracy w samorządzie przedstawiła Adriana Machowiak, liderka leszczyńskiego KOD i organizatorka pikiet pod sądem w obronie niezależnego sądownictwa oraz przeciwko łamaniu konstytucji przez Prawo i Sprawiedliwość.

Działaczka do rady miejskiej startowała w drugim okręgu. Na tej samej liście byli wieloletni radni: Grzegorz Rusiecki i Marek Wein, którzy zdobyli mandaty. Jednak po rezygnacji z mandatu Rusieckiego – został wicestarostą powiatu leszczyńskiego – liderka KOD-u objęła po nim uprawnienia. Została dziewiątą kobietą w 23-osobowym gremium.

Mieszkańcy Leszna szerzej poznali Machowiak, gdy latem zorganizowała pomoc dla osób poszkodowanych po huraganie na Kaszubach.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Radna projekty uchwał przedstawi do letnich wakacji.

Cały artykuł jest również dostępny w 1 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ds

1 KOMENTARZ

  1. ” Jeśli Ministerstwo Edukacji Narodowej nie spełni tego postulatu, zapowiadają ZAOSTRZENIE działań”.Bardzo dobrze, zescie mi przypomnieli, bo jak chcecie zaostrzenia dzialan , to ja juz zaostrzam stary zjechany srubowkret (krzyzowy) i bede go wozil w swoim fordzie, gdyz jak przyjezdzam na swoj parking to miejsca nima a nima dlatego , ze polowa nauczycieli parkuja swe samochody na parkingu przeznaczonym dla nas mieszkancow. Mysle , ze jak jedenej z druga zabraknie drugiego kola zapasowego to strawia wszyscy to zaostrzanie. Wy sie jednak musicie uczyc a Wam sie wydaje , ze Wy wsycko umicie i wicie . A tak nie jest , sami widzicie i plebs bedzie bralo te wasze zmartwienia potyncjalnie w swoje rynce.Panimali? ili niet.I nie chodzi mi o nienawiesc do nauczycieli i policjantow ale o to, ze:::: NIE MOGOMMMM ZAWODY ZAUFANIA SPOLECZNEGO , NIE TYLKO GWALCIC DZIECI ALE TEZ WYWIERAC PRESJI/ SZANTAZU NA RZAD POLSKI JAKO PROTESTU ZA ” POMOCA” LEKARZY WYPISUJACYCH ZWOLNIENIA NA FIKCYJNE CHOROBSKA INNYMI SLOWY na L-4. Wyscie NAUCZYCIELE to zaproponowali przed paroma tygodniami jak 36 000 policjantom w Polsce a 3600 policjantom w Wielkopolsce udalo sie w ten “sposob ” ( nie wie jak go nazwac)zmusic rzad oczekujacy wytezonej pracy przy obchodach 100 LAT UZASKANIA NIEPODLEGLOSCI PRZEZ KRAJ NASZ PO 123 LATACH NIEWOLI,GERMANIZACJI, RUSYFIKACJI RABUNKOWEJ GOSPODARKI SLASKA GORNEGO Z WYNGLA I INNYCH BOGACTW I SUROWCOW MINERALNYCH A POLSKI NIZINNEJ Z OWOCOW ZIEM ORNYCH A WIEC ZMUSIC TEN NASZ RZAD SZANTAZEM DO PODWYZEK WYNAGRODZEN, APANAZY I USTALEN WIEKU EMERYTALNEGO PO 15-25 LATACH.To jest niedopuszczalne i wiedzcie, ze i policjantom i lekarzom I INNYM CO TAKIE METODY STOSUJA ODBIJE SIE BYNAJMNIEJ NIE TYLKO CZKAWKA; POWIEM WIECEJ , ZE TA CZKAWKA BEDZIE NA DRUGIM MIEJSCU A NA PIERWSZYM NIEARZIDANNOST+ MJOGKIJ ZNAK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*