Bokserska Polonia tym razem bardzo gościnna (GALERIA)

70 zawodników z 22 klubów z całej Polski wzięło udział w bokserskim XXV Turnieju Jana Pawlaka połączonym z I Turniejem im. Pawła Mikołajczaka. Bardzo gościnni okazali się tym razem gospodarze, którzy nie wygrali ani jednej kategorii.

W turnieju brylowali zawodnicy Sportów Walki Poznań, którzy wygrali klasyfikację drużynową. Patryk Możdżyński, właśnie z Poznania uznany został też najlepszym zawodnikiem Turnieju Pawła Mikołajczaka, w którym walczyli ci najmłodsi. Dodajmy, że Możdżyński pokonał w swojej walce Dawida Tomczaka z Polonii 1912 Leszno. Olga Michalska z Prosny Kalisz została z kolei uznana za najlepszą zawodniczkę. Tu także okazała się lepsza od nowego nabytku Polonii, zawodniczki z Kazachstanu – Karlygarsi Bakimayevą.

Dariusz Zawieruszyński z Astorii Bydgoszcz otrzymał z kolei wyróżnienie w Turnieju Jana Pawlaka, będąc w oczach jury najlepszym zawodnikiem imprezy. Najlepszym klubem został inny bydgoski klub – Zawisza.

  • Rzeczywiście tym razem byliśmy gościnni. Zabrakło nam kilku zawodników, którzy pewnie mieli szanse na wygrane, ale akurat kontuzje, czy inne sprawy nie pozwoliły im na to, by wziąć udział w turnieju. Niemniej jednak jestem zadowolony, bo turniej cieszył się dużym zainteresowaniem innych klubów. Pokazali się w przedwalkach także nasi najmłodsi zawodnicy i to nas bardzo cieszy – powiedział Albin Pudlicki, trener Polonii 1912 Leszno. (andre/fot.andre).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*