Bolek do lustracji

fot. S. Skrobała

Domagam się lustracji Bolka, czyli prześledzenia jeszcze raz od początku jego życiorysu, ustalenia, czyja ręka go karmiła, a przede wszystkim, ile on właściwie ma lat? Bo według tablicy informacyjnej liczy sobie 350-400 lat. Tak naprawdę nasz Bolek, czyli pomnik przyrody dąb “Bolek”, rosnący na placu Metziga w Lesznie, ma tylko 145 lat. Wynika więc z tego, że został posadzony i wykarmiony pruską ręką. Niestety, nadal rozpowszechnia się na jego temat nieprawdziwe informacje (we wtorek powieliła ten błąd konkurencja), czemu winne są też władze miasta.

W sierpniu 2013 roku w felietonie “Historycy rządzą!” poświęciłem naszemu Bolkowi dwa akapity. Interweniował u mnie w jego sprawie znany leszczyński historyk, dziś profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, dr hab. Miron Urbaniak. Oburzyło go, że wymieniając zużytą tablicę informacyjną o tym pomniku przyrody, powielono stare błędy. Jako przypuszczalny wiek dębu podano ok. 350-400 lat, a faktycznie drzewo jest znacznie młodsze. Z dokumentów historycznych wynika, iż zostało ono posadzone 19 kwietnia 1871 roku na cześć powstania Cesarstwa Niemieckiego oraz zwycięskiej wojny francusko-pruskiej. Drzewko nazwano wtedy Friedenseiche, czyli “dębem pokoju”.

Jak można pomylić się aż o ponad 250 lat? Miron Urbaniak przypuszczał, iż mylące mogą być rozmiary leszczyńskiego dębu. Na tabliczce przytwierdzonej do ogrodzenia podano, że średnica korony dębu wynosi 26 metrów, obwód pnia – 5,2 m, a wysokość – około 35 m. Wyjątkowe rozmiary historyk przypisywał temu, iż od początku dąb rósł samotnie i miał znakomite warunki do takiego przyspieszonego rozrostu. Zresztą to nie jedyne przekłamanie dotyczące Bolka. Na tabliczce podawano, iż dąb jest wysoki na 35 metrów. Jak ktoś przytomnie wyliczył, drzewo musiałoby być tak wysokie, jak 12-piętrowy blok. A gołym okiem widać, że tak nie jest. Po pomiarach dokonanych przez leśników wyszło, iż Bolek jest o 10 metrów niższy, o czym można było przeczytać na portalu naszemiasto. pl już w lipcu 2007 roku, a więc osiem lat przed powieszeniem najnowszej wersji tablicy informacyjnej. Ostatnia nosi datę 4 lipca 2013 r. i wisi do dzisiaj.

Kto odpowiada za powielanie błędnych informacji o Bolku? Można o to podejrzewać komunistyczne władze Leszna, którym nie w smak byłoby przyznanie, iż dąb posadzili Niemcy. W okresie PRL-u nie mówiło się głośno o pruskich dziejach Leszna. Tematu nie tykali też historycy, a jeśli już to pisali historię miasta według partyjnych wytycznych i utartego schematu: “wszystko co złe to przez Niemców”. Dopiero właśnie Miron Urbaniak zaczął jakby na nowo odkrywać dzieje Leszna, zwłaszcza z okresu, gdy nazywało się Lissa. To z jego książki z 2009 r. o niepozornej nazwie: “Modernizacja infrastruktury miejskiej Leszna w latach 1832-1914”, dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy o pruskim okresie w historii mojego rodzinnego miasta. Świetnym uzupełnieniem była inna pozycja autorstwa Urbaniaka – o leszczyńskich koszarach z lat 1901-1905, wydana w 2012 r.

Apeluję do władz miasta, by skorzystały z dorobku naukowego prof. Mirona Urbaniaka i zaprosiły go do grona powołanej niedawno Rady Historycznej. Nie wyobrażam sobie, by nową politykę historyczną można było tworzyć bez niego. Na początek proponuje zmienić nieszczęsną tabliczkę przy dębie Bolku.

27 KOMENTARZE

 1. A ja apeluję do naczelnego dendrologa “Pierduśnicy” , żeby zamiast zajmować się dendrologią stosowaną rodem z ul. Lipowej, zlustrował korzenie powstania owej “Pierduśnicy”, oraz jej skundlone dziś i karłowate konary.
  Znajdziesz na tym drzewie mierny dendrologu niejednego parcha, hubę, kornika i skrętka. A winny jest sam początek, czyli kłamstwo założycielskie “Pierduśnicy”, u podstawy którego to kłamstwa legła czerwona opieńkowa zgnilizna korzeni.

 2. Wałęsa…. jak każdy kto “pracował” dla SB miał teczkę,za donosicielstwo im płacili… Masz rację nikt w tamtych czasach nie przypuszczał że zostanie prezydentem i dostanie nagroda nobla…. Szaraki też mają teczki a że pozostali w cieniu to się o nich nie mówi. Ja mieszkam na wsi i w tamtych latach każdy wiedział kto donosi, takich ludzi się unikalo! Kiszczak nie zniszczył teczki Wałęsy i dobrze bo dowiedzielismy się że Wałęsa nie jest taki czysty i uczciwy jakim się pokazuje! Prowadzili go na smyczy! Wałęsa lepiej by na tym wyszedl jakby odrazu powiedzil prawdę … że byl zmuszony itp itd… film z Magdalenki pokazuję jak sie dogadali…. jak to wyglądało..Wałęsa to bochater a nie bohater!

 3. Jądrul, wygląda na to, że Ciemnogród jak zwykle miał rację, a Lemingi dały się znowu nabić w butelkę. Tak jak u Dołęgi-Mostowicza. Z tym, że “Nikodem Dyzma” o dwie klasy przewyższał “Mędrca Europy”, a nasze prostackie elity są o dwie klasy niższe od tych z “Kariery Nikodema Dyzmy”: https://www.youtube.com/watch?v=l75jJddHKdU

 4. Żegnajcie esbeckie watahy!
  (na melodię szanty “Hiszpańskie dziewczyny”)

  Żegnajcie nam dziś, esbeckie watahy;
  Żegnajcie nam dziś OP z WSI!
  Już waszych szantaży skończyły się strachy.
  Wysypał generał je Kiszka… hi, hi!

  I strach waszych głów objawia wciąż Bolek.
  I zmienia wciąż baśń, i plącze w niej się.
  I legion agentów wraz z Bolkiem już poległ.
  I upadł z kretesem mit Trzeciej RP!

  Okrągłych wciąż kłamstw próbują w podzięce;
  Okrągłe są, jak okrągły był stół.
  Baśń słudzy serwują, jak schab w Magdalence,
  Bo czują, że naród już kopie im dół…

  I strach waszych głów…

  Niedługo TW ujrzymy archiwa,
  Choć wyje jak wilk medialny ich chór.
  Tak zwana elita na stołkach się kiwa;
  Krawaty ściskają ich szyje jak sznur…

  I strach waszych głów…

  Ćwierć wieku trwał czas moralnej zgnilizny.
  Nobleśny TW, co chcesz sobie twierdź,
  Lecz kara jedyna za zdradę Ojczyzny,
  Co jurgiel zniweczy – nazywa się: ŚMIERĆ!

  I strach waszych głów…

 5. Odnoszę nieodparte wrażenie, że redaktor Lewandowski ma jakąś dziwną słabość do Pl.Metziga. Najpierw przez kilka lat zabiegał o zrobienie w tym miejscu “małpiego gaju”, a teraz zadenuncjował rosnącego tam “Bolka”, odmładzając go o przeszło 250 lat, odbierając mu tym samym cały prestiż, szacunek i honor. To raz.
  Dwa. Redaktor Lewandowski zapewne nie wie, że “Bolek”, to tak naprawdę nie Bolek tylko “Wiluś”, bo tak starsi mieszkańcy Leszna nazywają to drzewo, posadzone “za Wihlusia”na cześć Wilhelma Hohenzollerna.
  Trzy. Upraszam Redaktora Lewandowskiego o zaprzestanie dalszego znęcania się nad Pl. Metziga i ośmieszanie się przy okazji. Proszę raczej zająć się ul. Kąkolewską z istniejącymi tam przyległościami, bo jak widać generałów różnej maści ubywa nam ostatnio w zastraszającym tempie. I myli się ten który myśli, że kostucha zapomni o czerwonych oficerach i podoficerach rezerwy LWP.
  Zapewniam Pana Panie Lewandowski, że ani kostucha, ani my nie zapomnimy o czerwony zdrajcach.

 6. Wnoszę, aby Plac Metziga przemianować na Plac III Rzeczpospolitej. Jest już tam dąb “Bolek” i fontanna w stylu “kamieni kupa”.

 7. Przychylam się do wniosku szanownego Krzysztofa W.
  Na Placu Metziga jest Wiluś zwany Bolkiem, jest i kamieni kupa. Teraz wystarczy tylko, że to miejsce odwiedzi redaktor Lewandowskim wraz z wiedźmą z Osiecznej i będziemy mieć do kompletu i H. i D, czyli całe powiedzonko rodem z III RP.

 8. No nie Jądrul, wiesz, że nie lubię takich epitetów na naszego Gospodarza (ani nikogo innego). Tym bardziej, że z tą lustracją drewnianego Bolka ma rację.

 9. BOLEK jak BOLEK ,
  ale jego zona to co zrobiła i powiedziała na ostatniej demonstracji KOD to już nie do ogarniecia
  to jest nie tylko załosne ale straszne
  jak mozna po tych slowach spokojnie życ i spać ?

 10. Ty Krzysiu trochę naiwny chyba jednak jesteś z tym : “Tym bardziej, że z tą lustracją drewnianego Bolka ma rację.” kon. cyt.
  Przecież cały felieton Robercika z daleka czuć zadaniowością polegającą na gloryfikacji pruskiej historii Leszna, oraz przygotowaniem opinii publicznej do ewentualnej wycinki wspomnianego dębu, na wypadek planów zrobienie pod Pl Metziga podziemnego parkingu. Bo przecież łatwiej uzyskać zgodę na wycinkę pomnika przyrody, który ma 145 lat niż na ten który ma 400 lat.
  Poza tym podany przez Lewandowskiego wiek 145 lat również jest fałszywy. Owszem Wiluś miałby tyle, gdyby posadzony był na Placu Metziga prosto z żołędzia, a przecież tak nie było. Źródła historyczne podają, że Wiluś posadzony był jako okaz około 10 – 15 letni. A więc jego przypuszczalny wiek to tak naprawdę 145 +10/15 =155/160 lat.
  Zatem w moim przekonaniu Robercik nie tylko wyrywkowo zakłamuje historię, ale też robi opinię publiczną w przysłowiowego żołędzia a może nawet w żołądzia.

 11. “Wyszkowski odpowiada Wałęsie:
  To był kolejny festiwal kłamstw.
  Ostrzegałem Wałęsę i Olejnik. Będzie proces!”

  http://wpolityce.pl/polityka/283421-tylko-u-nas-wyszkowski-odpowiada-walesie-to-byl-kolejny-festiwal-klamstw-ostrzegalem-walese-i-olejnik-bedzie-proces

  “Wałęsa zdaje się jednak wybrał chodzenie w zaparte.

  Wałęsa wybrał pójście w zaparte, rzeczywiście. Pytanie dlaczego. Można się domyślać, że on się boi przyznać, choćby do czegokolwiek. Wie bowiem, że jak powie „A”, to może się okazać, że będzie zmuszony powiedzieć wszystko. On nie zatem mówi nic, idzie z zaparte. Szczególnie, że Lech Wałęsa ma świadomość, że „nic mu nie mogą zrobić”.

  Mówił tak w rozmowie z Moniką Olejnik. O co mogło chodzić?

  On mówił o swoich zeznaniach złożonych pod przysięgą w procesie lustracyjnym. On składał przed prokuratorem IPN zeznania pod przysięgą. Mówił, że nie był agentem, że SB fałszowała dokumenty. On składał zawiadomienie do prokuratury, że dokumenty na jego temat były fałszowane. On został uprzedzony wtedy o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

  Jeśli teczka Bolka jest prawdziwa i dowodzi, że „Bolkiem” był Wałęsa, to były prezydent złożył fałszywe zeznania. Pozostanie bezkarny?

  Wydaje się, że Wałęsa sprawdził, że okres przedawnienia już upłynął, więc takie rzeczy mówi. Jednak ta obrona zdaje się być prowadzona zupełnie niezdarnie, jest na piasku. Nie ma żadnych mocnych argumentów. Jedynym sposobem działania Wałęsy jest opieranie się na działaniu piątej kolumny, która działa w Polsce na polecenie zagranicy.”

 12. W przypadku wycinki “Wilusia” obliguję Lewandowskiego do komisyjnego policzenia słojów i odszczekania kłamliwych 145 lat.

 13. (puk, puk w monitor) Jądrul, jak przystało na Zaplutego Karła Reakcji, wybieram się jutro wieczorem pod pomnik. Szukaj mnie tam. Będę trzymał w ręku najświeższy numer “Panoramy Leszczyńskiej”, ale nikomu nie mów, bo mnie zdekonspirują. Pssst…- wróg czuwa!!!

 14. Jaruzelski i Kiszczak już nie żyją to ich ubezpieczenie na życie i gwarancja nietykalności sądowej im jest już niepotrzebna. Teraz czas na udostępnienie akt historykom i na rozliczenie wszystkich sprzedawczyków, którzy im służyli. A przecież mogli przetaczać im krew i trzymać ich przy życiu dla własnego bezpieczeństwa, a tak sprawa się rypła i niejedna legenda upadnie – bo jak mówiła pani Kiszczakowa, że rok 2016 jest końcem komuny w Polsce. I nic tutaj nie pomogą esbeckie marsze szKODników. Na Węgrzech maszerowali przez ponad rok, i to nie garstka, a do miliona ludzi, a jednak rząd Orbana wybrano ponownie z druzgoczącą przewagą głosów. Czerwona hydra zdychała 26 lat, ale w końcu zdechła!

 15. Teczki to kwestia własnych korzyści, z czego komuniści czerpali pełnymi garściami i dzięki nim byli bezkarni. Dla Kiszczaka i Jaruzelskiego korzystne było instalowanie Wałęsy, Tuska, Komoruskiego i innych typów bez honoru i zahamowań moralnych – dla nich były to osoby pozytywne w ich interpretacji, gdyż to im zawdzięczają oni nietykalność i wysokie esbeckie emerytury. Ta pani z krzywym ryjem, żona ZOMOwca, łamistrajk, alkoholiczka, złodziejka i cichodajka – z braku własnych bohaterów – została wykreowana na ikonę Solidarności, za co pobiera wysoką emeryturę, podczas gdzie prawdziwych bohaterów nie stać na wykupieniu leków w aptece! Najśmieszniejsze jest jednak to, że ta baba z krzywym ryjem i podbródkiem jak u świni nigdy do Solidarności nie należała! Jest rzeczą oczywistą, że Wałęsa został zainstalowany przez WSI w strukturach pierwszej Solidarności, i fakt, że nie musiał się niczego obawiać, mógł bez jakichkolwiek zagrożeń budować swoją fałszywą legendę. Wykreowano go na “przy wódce” Solidarności, którą on sam osobiście skutecznie obalił, o czym pisał Michnik w 1990 roku. Zdjęcia tamtych lat pokazują, że Bolka nosili zawsze ci sami funkcjonariusze SB, jako zwycięskiego “przy wódce”. Niewielu pamięta, że to właśnie Wałęsa w 1982 roku poparł stan wojenny! To jest niezaprzeczalny i udowodniony fakt. Dla zmydlenia oczu został proforma internowany w Arłamowie – w królewskich warunkach, gdzie chlał, żarł i w wolnych chwilach grywał w tenisa, golfa i brał udział w polowaniach z dygnitarzami PRL-u. To również nie podlega dyskusji, a kwity za wychlaną wódę ten fakt tylko potwierdzają. Nie wspomnę już o nagraniu rozmowy z bratem, gdzie jego cała podłość i chciwość na kasę została obnażona doszczętnie. Kiszczak na polecenie i z przyzwoleniem Atlasa stworzył drugą Solidarność dobierając sobie ludzi posłusznych, a Bolka wykreował na “przy wódce” Solidarności komunistycznej! Za 25 lat dzieci się o tym w szkołach uczyć będą, a pani Kiszczakowa będzie uznana za bohaterkę narodową, która niechcący obaliła komunę w Polsce! Z najnowszej wypowiedzi tej pani wynika, że Bolek od 1980 roku błagał Kiszczaka i Jaruzelskiego o nie ujawnianie faktu bycia TW. Takie są niestety fakty historyczne!Z mojego punktu widzenia “TW BOLEK” ma nie równo pod sufitem, raz mówi, że nigdy nie miał do czynienia z bezpieką, a innym razem, że się otarł o SB. Gubi się w Swoich własnych zeznaniach. Śp. A.Walentynowicz miała rację.

 16. Zgoda Krzysiu. Ty trzymaj w ręce Panoramę a ja papier toaletowy, no chyba że wolisz odwrotnie.
  A co do wynaturzeń Lewandowskiego, to uważam, że cały jego felieton oparty jest prawdopodobnie na kłamstwie historycznym. Lewandowski powołuje się w swoim felietonie na jakieś niezidentyfikowane dokumenty historyczne (domniemywam, że pruskie), tak jakby zapomniał o chorobliwej niemieckiej skłonności do fałszowania, zakłamywania historii i przeinaczania faktów historycznych. Niemcy to naród zakłamany i kompletnie niewiarygodny jeśli chodzi o historię, z zajadłością propagujący antypolskie kłamstwa typu : polskie obozy śmierci, Polska rozpętała II WŚ atakiem na radiostację w Gliwicach, czy chociażby gebelsowska teoria o Polakach jako rasie podludzi. Kłamstw i zakłamań tego typy jest w niemieckiej świadomości i w niemieckich dokumentach setki. Jak więc Lewandowski mógł tak naiwnie oprzeć swoje obliczenia wieku Wilusia na jakiś niemieckich (pruskich) dokumentach i przedstawiać je jako wiarygodne ?
  Przypominam Lewandowskiemu, że osoba powielająca kłamstwa historyczne, może być uznana za kłamcę historycznego.

 17. Jądrusiu, boję się, że jest odwrotnie. To właśnie Polacy mają skłonności do konfabulacji, a jeżeli ktoś próbuje coś wyprostować, spotyka się z oporem. Aha, jeszcze jedno. Ten papier, po którym mam Cię rozpoznać też będzie najświeższy, czy może używany?

 18. Bolek – “wielkie dzieło” Kiszczaka i jego służb.
  Rumuni w pięć minut rozwiązali problem ze “swoimi”, a my po dwudziestu sześciu latach nadal się bawimy – prawda, nieprawda; sam sprawca tego dał nam papiery i chichocze co też ci honorowi. prawi i bogobojni Polacy z tym fantem zrobią?
  Wygląda na to, że moje wnuki będą jeszcze słyszały śmiech zza grobu i Kiszczaka, i Bolka.

 19. Nie jestem fanem Jarosława Kaczyńskiego i uważam, że ma parę niefajnych cech osobowości. Nie rozumiem jednak, jak można uważać Kaczyńskiego za paranoika (a takie zdanie ma o nim większość kodziarzy), a równocześnie wielbić Wałęsę. Bo jeśli Kaczyński jest paranoikiem, to jak można określić Wałęsę w świetle chociażby powyższych cytatów, których autentyczności – inaczej niż w przypadku teczek – nie śmie podważyć nawet jego największy wróg? Wałęsa to wredny, zawistny typ, półanalfabeta przekonany o własnej wielkości, niemający szacunku dla nikogo oprócz siebie. Jego wypowiedzi to nie tylko bełkot w sensie językowym. Im brakuje jakiejkolwiek logiki. Są ludzie, którzy mimo ograniczonego słownictwa i nieznajomości gramatyki wyrażają się z sensem. Wałęsa nie. To, co się dzieje w jego głowie, powinno zainteresować psychiatrów.

  No i rzecz najważniejsza – sprawa Bolka udowodniła, że Wałęsie nie można wierzyć. Bo niezależnie od tego, czy teczki są prawdziwe, czy nie, Wałęsa kłamie. Gdyby od początku twierdził zawsze i niezmiennie, że wszystkie teczki są fałszywe, to zgodnie z zasadami logiki istniałoby jakieś prawdopodobieństwo, że mówi prawdę. On jednak przez te wszystkie lata raz mówił, że podpisał, potem że nie podpisał, a potem znowu, że podpisał. Nie można na tej podstawie wywnioskować, czy teczki są prawdziwe, ale wynika z tego jednoznacznie, że Wałęsa jest kłamcą.

  Dlaczego ci wszyscy ludzie go bronią?

 20. “Zatruwanie umysłów w ramach wojny hybrydowej jest dopuszczalne. I zastanawiałem się, obserwując marsz KOD w ostatnią sobotę, niezależnie od najlepszych intencji większości pewnie uczestników, czy to nie jest kolejne posunięcie w wojnie hybrydowej toczonej przez Moskwę” – mówił na antenie TVN24 prof. Andrzej Zybertowicz.Jednocześnie prof. Zybertowicz ostro skrytykował marsz KOD zorganizowany w obronie Lecha Wałęsy.”W momencie, gdy Komitet Obrony Demokracji demonstruje w obronie swojej wizji Trybunału Konstytucyjnego, wszystko rozgrywa się w ramach racjonalności, demokratycznego sporu. W momencie, gdy KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia, człowieka, który kręcił, który w wolnej Polsce dysponuje wielkimi środkami finansowymi, obraża, niszczył ludzi, to co to znaczy? Wzywanie ludzi do solidarności z kłamstwem i pogardą wobec słabych, może wywołać nieodwracalne szkody psychiczne” – przekonywał prof. Zybertowicz.

 21. Ty Krzysiu zaczynasz dendrolić dendrony niczym domorosły dendrolog Lewandowski. Przecież naród polski przetrwał na tej planecie wyłącznie dzięki pielęgnacji polskiej tradycji, obyczaju i religii (niestety katolickiej), oraz głębokiej ksenofobii. Gdybyśmy byli tacy otwarci i multi-kulti jak to nam proponują byli i obecni genderowcy, lewacy i masoni, już dawno szwargotałbyś po niemiecku lub jojczył wspólnie z Lewandowskim po żydowsku.
  A co do Twojego pytania o papier. Przyniosę i taki i taki. Jak myślisz, który będzie dla Lewandowskiego ?

 22. Jądruś i Krzysztofie W. pieknie piszecie. Piszecie tak pieknie, ze po Waszych wpisach malo orgazmu nie dostane. Powiem wiecej, piszecie na temat. Tylko do jasnej Q..wy, czy nie widzicie, ze Polska ginie bo scierwa komusze z pomoca makreli i putlerka hybrydowa wojne prowadza i gotuja NAS na rybe. NAS tzn. Waszych poznanskich wsiowach nierozgarnietych , wymozdzonych ziomkow.Prosze Was zapoznajcie sie z tematem tej hybrydowej wojny i przelejcie to na przyklady z powiatu leszczynskiego, no. rondo roszarnia /gen. Filedorfa Nila, rondo INKI/Ogrody, wybudowanie lodowiska po trzech latach za cene kilkakrotnie wyzsza niz pierwotnie zakladano i oddanie tegoz lodowiska na terenie A. Smoczyka TUZ przed zaczeciem wiosny. ????????? To jest tylko Leszno. W calej Polsce jest tysiyce takich LESZN.Sami nie dacie rady jak niezaczniemy natychmiast WYC (KRZYCZEC). Ten caly was zasrany nowy prezydent czlonek Platformy Obywatelskiej – komuch URABIA WAS I ROBI DOBRA MINE DO ZLEJ GRY a Wy sie 150 letnim Bolkiem polzywm zajmujecie a wrog stoi u BRAM WASZYCH. Zdychaja generalowie-karierowicze-esbectwo-ubectwo.Chca Wam Leszczyniakom sie przypodobac i prowadza falszywa wojne hybrydowa NAGLY temat Zolnierzy Wykletych. Temat usuniecia pomniczka u zbiegu ulicy Starozamkowej;, gdzie mieszka Wiesiu i Lipowej Ten temat jest potrzebny aba wszystkich tych spisac do przyszlej wywozki /CZYSTKI na Syberie.Pamietajcie licho nie spi a grunt sie scierwu komuszemu pod nogami pali dlatego do kazdej miesciny wojne hybrydowa wprowadzi.Wglebcie sie w temat i propagujcie GO dla DOBRA Ziomkow , bo Narod oglupialy niewie z czym to sie je. Pojdzie na spowiedz do kosciola a w konfesionale okarze sie, ze tam LIS siedzi i dzwoni kluczami do kurnika. Myslcie o Polsce bo scierwa komusze gotuja Was na rybe!

 23. Wojna hybrydowa to niestety fakt. A co gorsza prowadzona jest na terenie Polski przez zmutowaną formę Hydry z Hybrydą i bastardem. Z dużym zaciekawieniem czytam Twoje komentarze zamieszczane tu u Lewandowskiego. Mam podobne/zbliżone przemyślenia do Twoich, jednak nie zamieszczam ich tutaj ze względu na szacunek do gospodarza, które zapewne by ich nie zrozumiał i byłoby mu z tego powodu z pewnością przykro, więc ograniczam się najczęściej do tematyki lokalnej.
  Za nie podwyższaniem intelektualnej poprzeczki u Lewandowskiego przemawia też choćby fakt, że szanowny gospodarz nie potrafi dodać 145 +10 i stale wychodzi mu 145.
  Ale jak mówi stare niemieckie(pruskie) przysłowie : “Bastardów nie sieją sami się lęgną”, (podobnie jak drugi sort Polaków). Lub drugie niemieckie(pruskie) przysłowie ‘ ” Nie głaskaj bastarda, bo ci rękę odgryzie”.

 24. Ponieważ mamy dziś dzień narodowej zadumy, Dzień Żołnierzy Niezłomnych, tak sobie siedzę i rozmyślam nad tym, dlaczego w przeddzień tego narodowego święta, wielki leszczyński patriota Robert Lewandowski nic nie napisał o tym święcie i tych bohaterach, tylko zajął się niepewnym rodowodem “Bolka”.
  Dlaczego też, ten wspomniany patriota nie wziął udziału w obchodach tego świętą pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych mieszczącego się przy ul Poniatowskiego w Lesznie ?
  Może chory, może zapomniał ?
  Za to nie zapomniał podrasować autorytet na który się powołuje w swoim felietonie i zrobić z doktora Mirona Urbaniaka profesora Mirona Urbaniaka( No chyba, że to Wiki nie nadąża za karierą naukową wspomnianego Mirona)
  —————————-
  ZA WIKIPEDIĄ :
  Miron Urbaniak
  Data i miejsce urodzenia 1979
  Leszno
  Zawód historyk, wykładowca akademicki
  Tytuł naukowy : doktor habilitowany (!!!!!!!) ( ??????)
  Alma Mater Uniwersytet Wrocławski
  Uczelnia Uniwersytet Wrocławski
  Stanowisko adiunkt,
  nauczyciel akademicki
  ————————————————
  P.S.
  Cóż. Zdaje się, że nasz felietonista nie tylko kiepsko liczy, ale myli też tytułu naukowe. Jednym słowem, prawdopodobnie pierwsze objawy alzheimera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*