Borowiak z poparciem PiS? Możliwe!

Niewykluczone że Prawo i Sprawiedliwość w jesiennych wyborach do samorządu poprze urzędującego prezydenta Łukasza Borowiaka. Takie poparcie rozważane jest wśród liderów Zjednoczonej Prawicy.

W styczniu na temat sposobu wyboru kandydatów ubiegających się o fotel prezydentów miast, będą rozmawiali liderzy ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński- PiS, Jarosław Gowin- Porozumienie (dawniej Polska Razem) i Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski– poinformował Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Mosiński zaznaczył, że w pierwszej turze każde z ugrupowań koalicji wystawi swoich kandydatów, a osoba która zbierze największą ilość głosów, w drugiej turze otrzyma poparcie całego bloku prawicy.

Prawo i Sprawiedliwość współrządzi miastem realizując swoje postulaty wyborcze, a parlamentarzyści tego ugrupowania współpracują z Łukaszem Borowiakiem, bo taka nasza rola– dodaje poseł.- Współpraca dla dobra miasta układa się bez większych zakłóceń.

Sławomir Szczot, lider Prawa i Sprawiedliwości w mieście nie wyklucza takiego rozwiązania, zastrzegając, że najprawdopodobniej nastąpi to w drugiej turze.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią, dlatego za wcześnie mówić, kto będzie naszym kandydatem– tłumaczy Sławomir Szczot, lider PiS.- W swoich szeregach mamy kilku dobrych kandydatów, którzy mogą skutecznie powalczyć o fotel prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że w 2014 r. Prawo i Sprawiedliwość reprezentował Adam Kośmider. Poparło go 12,7 proc. głosujących mieszkańców Leszna. ds

11 KOMENTARZE

    • A co się dzieje od 2014? Przecież prezydent rządzi tylko dzięki poparciu PiS w radzie. Czemu więc się pan dziwi? Jakby PiS od 2014 nie popierało prezydenta, to mielibyśmy chyba wcześniejsze wybory, albo całkowity paraliż. Nie wiem, czemu się pan więc dziwi takiemu scenariuszowi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*